Івано-франківський колектив переміг у столичному конкурсі весільних традицій

Автор: Людмила Баран

29 Сер, 2014 11:06

Поділитись публікацією
Івано-франківський колектив переміг у столичному  конкурсі весільних традицій

Делегація з Івано-Франківська взяла участь в етнофестивалі, який відбувся на День Незалежності у Києві. Обласний центр представляли самодіяльні митці Космача. Вони вибороли перше місце і винагороду 15 тисяч гривень, яку вони пожертвували учасникам АТО.

Вже в котрий раз наше місто приймає участь у етнофестивалі «Парад вишиванок» у місті Києві, започаткований громадською організацією «Столичні ініціативи». Цей фестиваль траційно відбувається до Дня Незалежності, передає прес-служба МВК.

Цього року наш обласний центр представляли самодіяльні митці найколоритнішого і неповторного своїм мистецтвом Космача, а саме народний аматорський ансамбль пісні і танцю, керівником є  Парасковія Бойчук.

Теперішній фестиваль відбувався у два етапи. Розпочалися дійства у суботу з конкурсної програми традиційного весілля. Цей конкурс – наймасовіший і  найголовніший. Загалом у фестивалі взяли участь делегації з п’ятнадцяти обласних центрів і міст. Глядачі гучними оплесками та оваціями вітали появу на сцені представників Слов’янська та Луганська.

Наступного дня, у неділю, святкування почалися з Контрактової площі, де зібралися всі заявлені представники міст і регіонів України. До нас приєдналися кияни. Всі учасники були одягнені у вишиванки і цією барвистою колоною попрямували Андріївським узвозом до Софійської площі де і продовжилися конкурсні програми фестивалю.

Окрім презентації традиційного весілля у програмі були конкурси весільної скрині, весільного вінка, весільного короваю, вишиванок. Та новинкою цього разу був конкурс близнюків у вишиванках. У конкурсі скринь наше місто представляли митці художнього фонду Тетяна Мурафа та Галина Турчик.

Журі фестивалю традиційного весілля визнало виступ нашого колективу найкращим. З цієї нагоди переможців
За зайняте перше місце колектив отримав винагороду 15 000 грн.  Свою винагороду вони жертвують на реабілітацію поранених та на закупівлю військового спорядження для тих бійців, які є вихідцями з Косівського району.