Івано-Франківський міський суд засудив дезертира. Ухилився від мобілізації

Автор: Турій Роман

29 Лип, 2014 18:25

Поділитись публікацією
Івано-Франківський міський суд засудив дезертира. Ухилився від мобілізації

29 липня 2014 року, Івано-Франківським міським судом завершено розгляд та винесено вирок у кримінальній справі 27-річного мешканця Івано-Франківська, який навесні цього року самовільно ухилився від мобілізації до лав збройних сил України.

Перед Івано-Франківським міським судом постав уродженець Івано-Франківської області, 1987 року народження, який раніше до кримінальної відповідальності не притягався, і якого органи досудового слідства обвинувачували у скоєнні злочину передбаченого ч.2 статті 409 Кримінального кодексу України – відмова від несення обов’язків військової служби

Судом було з’ясовано, що під час першого етапу мобілізації, у квітні 2014 року, підсудному було вручене мобілізаційне розпорядження згідно якого він мав відбути для проходження подальшої військової служби до однієї із військових частин України.

Далі підсудний діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх суспільно небезпечних дій, достовірно знаючи про час та місце його відправки у війська для проходження військової служби, самовільно залишив територію Івано-Франківського обласного збірного пункту, та певний час перебував у Міському парку відпочинку та культури.

У судовому засіданні підсудний свою вину визнав повністю та підтвердив вищенаведені факти. Також він заявив, що щиро розкаюється у вчиненому і просив Суд його суворо не карати.

Керуючись вищенаведеними обставинами та фактами, Івано-Франківський міський суд засудив івано-франківця за частиною 2 статті 409 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у вигляді п’яти місяців арешту.

Івано-Франківський міський суд нагадує, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком всіх громадян України, а ухиляння від нього тягне за собою кримінальну відповідальність.