Спростування: Івано-Франківський ЄРЦ не обслуговується у російських банках

Автор: Вадим Войтик

20 Aug, 2014 17:54

Поділитись публікацією
Спростування: Івано-Франківський ЄРЦ не обслуговується у російських банках

Комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» розрахунковий центр спростовує поширену окремими ЗМІ інформацію про «підтримку ним Путіна» через обслуговування у банках з російським капіталом.

Читайте також: Середній рівень платежів населення за послуги ЄРЦ сягнув майже 100%

Згадана інформація була поширена на підставі доповідної записки, адресованої Департаментом економіки Івано-Франківської ОДА заступники голови ОДА Сергію Адамовичу.

Зокрема, у тексті згадується, що «у відокремлених підрозділах банків за участю російського капіталу обслуговуються: …КП «Єдиний розрахунковий центр» – ПАТ «ВТБ Банк» (рахунок на стадії закриття)». При цьому по тексту самої публікації, розміщеної в тому числі на сайті газети «Галицький кореспондент» згадка про факт закриття зникла.

Дана інформація не відповідає реальному стану речей, оскільки, з моменту анексії Криму та введення російських військ на територію України КП «Єдиний розрахунковий центр» свідомо та самостійно у березні 2014 р. змінило основний обслуговуючий банк та перевело основні розрахунки, кошти і обслуговування з ПАТ «ВТБ банк» у інший банк зі 100% українським капіталом.

На підтвердження того, що основне обслуговування, яке «безперешкодно» (як сказано в тексті публікації) здійснюється підприємством у ПАТ «ВТБ Банк», переведено в інший банк, надаємо обороти по даному рахунку за період з березня по серпень 2014р.

Період

Оборот Дт

Оборот Кт

Обороти за Березень 14

1 390 490,59

1 915 287,63

Обороти за Квітень 14

11 550,02

92 428,41

Обороти за Травень 14

77 596,73

13 877,73

Обороти за Червень 14

58 401,28

61 720,87

Обороти за Липень 14

2 539,98

63 349,01

Обороти за Серпень 14

1 214,20

Зважаючи на те, що КП «Єдиний розрахунковий центр» є підприємством зі значною кількістю контрагентів, закрити рахунок протягом короткого періоду часу є неможливим. Згідно законодавства та умов договору, закриття рахунків відбувається упродовж 40 днів після отримання заяви підприємства.

Водночас підприємство «Єдиний розрахунковий центр» звертає увагу, що інформація, зібрана у поширеній ЗМІ службовій записці складає банківську таємницю. Законодавство України передбачає, що відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їхнім представникам. Іншим особам, у тому числі органам державної влади, їхнім посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках та в порядку, встановлених законом про банки і банківську діяльність.

Особи, винні в порушенні порядку розкриття та використання банківської таємниці, несуть відповідальність згідно із законами України.

Зокрема, згідно ст. 231 Кримінального кодексу України, умисні дії, спрямовані на отримання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю, з метою розголошення чи іншого використання цих відомостей, а також незаконне використання таких відомостей, якщо це спричинило істотну шкоду суб’єкту господарської діяльності, – караються штрафом від трьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – нагадує прес-служба КП «ЄРЦ».

Теги: