“Івано-Франківський регіон є лідером з антикорупційних процесів” – Артем Ситник з НАЗК

Автор: Іра Блаженко

19 Кві, 2024 15:41

Поділитись публікацією
“Івано-Франківський регіон є лідером з антикорупційних процесів” – Артем Ситник з НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції відновило головні перевірки декларацій й лише три посадовці з Івано-Франківщини попали в план повної перевірки.

Про це 19 квітня повідомив на сесії обласної ради заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Артем Ситник, пише “Галка“.

За його словами, Франківщина посідає одне з останніх місць по корупції й це свідчить про те, що в регіоні відбувають процеси з запобігання.

“Івано-Франківський регіон є лідером з антикорупційних процесів. Моє особисте спілкування з антикорупційними уповноваженими обласної військової адміністрації показало, що люди на своєму місці та знають, що робити, щоб запобігання діяли. Ми проаналізували дані реєстру порушників, то лише 77 записів у ньому стосується Івано-Франківської області. Очевидно, в області вживають заходів, щоб не лише виявляти та карати, а й мінімізувати корупційні ризики”, – каже Ситник. 

Це не перша регіональна поїздка НАЗК. Їх мета – донести до місцевих державних органів та органів місцевого самоврядування про те, що НАЗК хоче бути їх союзниками, щоб усувати корупційні ризики. Оскільки за результатами опитувань, що зараз проводить НАЗК, 73% представників бізнесу і 72% громадян вважають корупцію другою за загрозою проблемою в Україні після збройної агресії рф. 

“Це надзвичайно високі цифри, які підтверджують, що це такий самий небезпечний ворог для країни, як росія, що прагне зруйнувати суверенітет ззовні, то корупція є загрозою нашому суверенітету зсередини”, – зазначив Артем Ситник.

Тому торік НАЗК запустило портал для викривачів, де людина, що хоче повідомити про корупцію, може зробити це анонімно.

Читайте також: На Прикарпатті чи не найменше порушень у декларуванні – заступник голови НАЗК