Іванофранківці навчились, як за місяць заощадити ціле озеро води

Автор: Людмила Баран

31 Aug, 2014 22:48

Поділитись публікацією
Іванофранківці навчились, як за місяць заощадити ціле озеро води

Івано-Франківськ – перше місто в Україні, що бере участь в програмі “Стале домогосподарство”. Мешканці, які приєдуються до цієї ініціативи вчаться економити ресурси та вести екологічний стиль життя.

Впродовж трьох місяців 80 франківців у побуті застосовували поради програми“Стале домогосподарство”. Вони навчалися заощаджувати електрику, воду, сортувати сміття. Вміння берегти сімейний бюджет та економити ресурси особливо актуальні за теперішньої ситуації в Україні. 28 серпня учасники екокоманд зібралися, щоб підвести підсумки, поділитися досвідом та відзначити свої досягнення за святковим фуршетом з екологічно чистих продуктів. 

“За час цього проекту щотижня 31 тисяча літрів води не виливалася у каналізацію. Так ціле озеро можна зекономити. Не було викинуто 167 кілограмів сміття. Можна порахувати, яка це площа, якщо тонна сміття займає 5 квадратних метрів. За тиждень було заощаджено 600 кіловат електроенергії, якою можна забезпечити приблизно 16 сімей. Ми даємо такий економічний ефект, який не зробить жодна економічна реформа”, – підсумував координатор проекту “Освіта для сталого розвитку” Ігор Сущенко.

зустріч з учасниками програми стале домогосподарство3

Програма “Стале домогосподарство”, яка фінансується шведським урядом,  триває у 22-ох країнах. В Україні для неї обрали Івано-Франківськ. Організаторам   здалося, що це місто є найбільш проєвропейським і сприйнятливим до нових знань. Звідси цей досвід зможе поширюватися в інші міста.

“Люди багато говорять про зміну довкілля, але нарешті починають діяти, аби цьому зарадити. Учасники екокоманд в Івано-Франківську є першопрохідцями у цій справі”, – зазначила Йоганна Вонг, представниця організації “Глобальний план змін”.

зустріч з учасниками програми стале домогосподарство2