Іванофранківці незабаром ймовірно отримають третій, крім плати за споживання і постачання, рахунок за газ (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Вадим Войтик

28 Nov, 2023 10:36

Поділитись публікацією
Іванофранківці незабаром ймовірно отримають третій, крім плати за споживання і постачання, рахунок за газ (ІНФОГРАФІКА)

В Україні ближчим часом запровадять третій рахунок за газ. Мова йде про плату за обслуговування спільних мереж. Відповідний закон діє ще з 2021 року.

Про це пише УП.

З 2020 року в рамках реформування газового ринку України споживачам почали надсилати два рахунки: за газ та за його постачання.

Однак у тарифах облгазів на доставку блакитного палива не заклали плату за обслуговування мереж. До того ж ці мережі не перебувають на балансі операторів газорозподільчих мереж, а належать співвласникам багатоквартирних будинків, тобто власникам квартир.

У 2020 році ухвалили зміни до закону про житлово-комунальні послуги. Згідно з ними, якщо співвласники не уклали угоду про обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, то вони автоматично приєднуються до такого договору з місцевим облгазом і стають його клієнтами.

Дати запровадження “третьої платіжки” наразі нема, проте це може відбутися до кінця 2023 року. Комісія з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) завершує підготовку відповідної документації та планує незабаром затвердити граничні тарифи на цю послугу.

Ідею нового платежу обговорювали ще у 2021 році, проте тоді новацію відклали.

Головне зображення створено штучним інтелектом