Іванофранківці сперечаються щодо місця встановлення пам`ятника Героям Небесної Сотні

Автор: Єва Жасминова

13 Бер, 2015 12:19

Поділитись публікацією
Іванофранківці сперечаються щодо місця встановлення пам`ятника Героям Небесної Сотні

Мешканці Івано-Франківська провели свої “громадські обговорення” щодо пам`ятника Небесній Сотні, який мають намір встановити поряд із будівлею ОДА. Вони булиспровоковані постом громадської активістки у Фейсбуку Наталії Сербин, яка зауважила, що чиновники “вирішили себе прикрити Героями“.

Читайте також: "Дракони неминучого щастя": у Франківську відкрили виставку живопису Олега Гуцалюка (ФОТО)

Своєрідні “громадські обговорення” відбулися у Фейсбуку під постом франківчанки.

Так, франківський фотограф Ростислав Шпук зазначив, що пам`ятник Героям Небесної Сотні перед адмінбудівлею – це, швидше, несмак.

“Будівля влади – це не сакральне місце, не культова споруда, а холодильник, який трясе і в якому все, що задовго знаходиться – засмерджується. Не можна з памяті, тим більше смерті, робити магнітну нашльопку на холодильник. Це несмак і мєрзость” – пише франківець.

Дехто узагалі вважає, що пам’ятник стане приводом,щоб забути героїв.

“А нам точно потрібен пам’ятник? Бо мені здається пам’ятник – то як жирна крапка в історії, а нам ще до крапки”, – коментує Анастасія Кінельська.

А от громадський активіст Олександр Маслєєв зазначив, що Франківський майдан саме з ОДА й почався, тому це символічне місце і повинно бути нагадуванням чиновникам про події 2014 року.

“Франківський Майдан починався з площі ОДА і те місце – стіна Небесної сотні була з лютого 2014 року, так що місце відповідає і щоб управлінці бачили кожний день – до чого може привести їхнє недолуге керівництво, повідомлення про засідання комісії були, тож хто не навідався, то його проблеми…” – каже Маслєєв.