Іванофранківці вимагають грунтовного доопрацювання генплану (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

14 Feb, 2015 14:22

Поділитись публікацією
Іванофранківці вимагають грунтовного доопрацювання генплану (ВІДЕО)

Іванофранківці вимагають серйозного доопрацювання відкоригованого генплану міста.

Читайте також: Якщо добре вродила гречка – скоро вибори: франківці відреагували на світлини Марцінківа з урожаєм

Ініціативна група мешканців звернулася в міськраду з вимогою не допустити забудови зелених зон обласного центру та узаконення споруд, які вже зведені з порушеннями. Найбільше людей болить ситуація навколо міського озера.

На зустрічі з громадою секретар міської ради Микола Вітенко визнав – запропонований департаментом архітектури відкоригований генплан має багато суперечливих поправок. Підозрює, депутатам запропонують узаконити скандальні будови, з якими вже не один рік боряться обранці з міської ради.

“Є діючий генеральний план і дуже часто так траплялося, що всупереч діючому генеральному плану забудівник будував щось, і нажаль навіть у проекті цього генерального плану є таке, що фактично архітектура, ці проектанти пропонують узаконювати уже існуюче – побудоване. Я і вважаю, що дуже важливо аби залучити громадськість до обговорення, аби не було так – воно прийметься, а ми змушені постфактумом розглядати звернення людей, їхні пропозиції і вже нажаль, нічого не можна було зробити”, – каже Вітенко.

Саме тому ініціативна група франківців виступає проти забудови зелених зон. Також люди хочуть бачити у місті “Палац Спорту” та іншу спортивну інрастуктуру.

“Наш Івано-Франківськ, якщо брати по великому рахунку, до сьогоднішньої днини не має відповідного спорткомплексу. Навіть ті місця від 23 школи до церкви, де будують, можна три палаци вмістити великі. То чомусь хочуть забудовувати знову житло, а житло в нас забудували все, шо тільки можна”, – скаржиться мешканець міста Богдан Вовкович.

Недосконалість відкоригованого генплану визнає і директор Центру розвитку міста Руслан Марцінків. Каже, у ньому фахівці чомусь забули передбачити у документі дитсадки, які вже зводяться. Також не запланували місця для нових дошкільних закладів та інших соціальних об’єктів.

“В цьому генеральному плані не передбачені навіть ті будови соціального призначення, які сьогодні будуються. Ну наприклад дитячий садочок в мікрорайоні Пасічна, який будується, не передбачений в генеральному плані вже скоригованому. Також не передбачено ряд зон щодо дитячих садочків в інших мікрорайонах. Таких як мікрорайон Каскад, біля Епіцентру, де є можливість запланувати сучасний дитячий садочок. В центральній частині міста чомусь замість “Промриладу” в нас передбачається житлова забудова. А можна було соціальну інфраструктуру, освітню звести” – каже Марцінків.

Тож громадські активісти радять не поспішати з прийняттям відкоригованого генплану міста і пропонують влаштувати обговорення документу у кожному мікрорайоні Івано-Франківська та приміських селах.