Іванофранківці здобули “золото” на Чемпіонаті світу з гирьового хортингу (ФОТО)

Автор: Борис Марія

07 Гру, 2016 10:20

Поділитись публікацією
Іванофранківці здобули “золото” на Чемпіонаті світу з гирьового хортингу (ФОТО)

Днями у Херсоні відбувся перший в історії чемпіонат світу з гирьового хортингу. У складі збірної України в змаганнях взяли участь п’ять студентів і викладач Івано-Франківського національного медичного університету. Наші спортсмени зробили на чемпіонаті фурор — усі шестеро вибороли золоті нагороди!

Справжньою зіркою чемпіонату став тренер наших студентів, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук. У свої 55 років він став переможцем у змаганнях зі спринт-ривка. Із результатом 110 підйомів за п’ять хвилин Роман Михальчук став першим в Україні, хто виконав норматив майстра спорту міжнародного класу з гирьового хортингу, інформують на сайті медичного університету.

Студент четвертого курсу Назар Гривул посів перше місце у змаганнях зі спринт-поштовху у ваговій категорії понад 90 кг. За три хвилини він зробив 48 підйомів гирі та вдруге у своїй спортивній кар’єрі виконав норматив майстра спорту України. Цей результат став кращим також і серед усіх вагових категорій, тож наш спортсмен став ще й абсолютним чемпіоном.

Студент другого курсу Олександр Шваб у вазі 65 кг став найсильнішим у спринт-поштовху. Його результат — 39 підйомів за три хвилини. Олександр став чемпіоном за рейтингом в поштовху серед усіх учасників і також вже вдруге виконав норматив майстра спорту України.

У фіткрос-естафеті мікс (чоловік та жінка) виступали студент другого курсу Ірина Савчин (70 кг) разом зі студентом шостого курсу Володимиром Шевагою (75 кг). Разом у цій дисципліні вони набрали 99 очок і стали тут абсолютними чемпіонами.

Студент третього курсу Петро Юзьків виборов перше місце у марафон поштовху із неймовірним результатом — 290 підйомів гирі протягом 30 хвилин.

«Наша команда відпрацювала на всі сто відсотків, — говорить Роман Михальчук. — Хочу відзначити всіх наших студентів за те, що вони дуже відповідально поставилися до підготовки до змагань. Готувалися ми прицільно, кожен спортсмен під конкретну дисципліну, і це дало результат. Ми дуже вдячні ректору Миколі Рожку за те, що він завжди підтримує нас, йде нам назустріч, а цього разу навіть виділив нам автобус. Дякуємо завідуючому кафедри Володимиру Левку за допомогу, за всі ті умови, які створені для наших тренувань та підготовки. Хочу сказати, що в нас була можливість виставити ще одного спортсмена — лікаря-інтерна Юрія Поповича, але через навантаження на інтернатурі він не зміг поїхати разом з нами. Тим не менш, він також є членом нашої команди. Загалом всі наші студенти молодці! Такий результат надихає на подальшу роботу!»

Довідка

Хортинг — український вид спортивних єдиноборств. Хортинг позиціонується не тільки як бойове мистецтво, а і як система комплексної фізичної підготовки, самовдосконалення, морального, духовного та культурного виховання, наближення до українських традицій. Слово «хортинг» походить від назви острова Хортиця, де розташовувалася Запорізька Січ.