Іванофранківці звинувачують місцевих підприємців у спекуляції на потребах бійців в зоні АТО

Автор: Єва Жасминова

10 Jan, 2015 11:22

Іванофранківці звинувачують місцевих підприємців у спекуляції на потребах бійців в зоні АТО

Нещодавно у мережі з`явилась інформація щодо закупівлі та передачі «вітамінного комплексу», який наче необхідний бійцям на війні для підтримки здоров`я.

Так, компанія «Примафлора ІФ», яка є представництвом української медико-косметологічної компанії “Примафлора”, розмістила у Фейсбуку інформацію про те, що регулярно надсилають бійцям в зону АТО ліки, які допомагають «практично від усього», але тепер їм потрібна фінансова підтримка.

«З настанням холодів для наших найрідніших ми вже кілька місяців передаємо вітамінний комплекс з екстрактом хвої “Примафіто з хвоєю” (…) Зараз нас попросили передати на передову хоча б 100 упаковок. Нас, працівників адмінцентру, тільки троє, а собівартість одної упаковки (30 таблеток) 60 грн. Ми самі не в силі виконати прохання, тому через соцмережі і групи звертаємось про допомогу до небайдужих» – пише у зверненні працівника Центру.

«Галка» поспілкувалася з спеціалістом-маркетологом Ольгою Іванів (прізвище змінено за проханням коментуючої), яка підтвердила, що це прихована реклама, а її спекулятивний метод – це лише традиційна спроба збагатитися на чиїхось слабких місцях.

«Не обов`язково, що жоден з цих препаратів не потрапить бійцям в АТО, питання лиш в тому, чи воно потрібно їм і чи принесе якусь користь. А вказуючи ціну, вам скажуть тільки роздрібну, і аж ніяк не закупівельну. Навіть якщо усі закуплені препарати відправлять бійцям, це допоможе фірмі заробити» – каже маркетолог.

Відреагували на таку «рекламу» також громадські активісти Івано-Франківська.

Так, Тарас Дем`янів, громадський активіст зазначив, що пост стосується саме розповсюдження не вітамінів, а БАДів (біологічно активних харчових добавок), котрі розповсюджувати у такий спосіб незаконно.

«Вони продають БАДи, видаючи за медикаменти, що заборонено законом. Ніякої дозвільної документації на сайті та сторінці у ФБ не викладено. Чистої води шахраї! Ну це ненадовго. Були вже в нашому місті такі» – пише Тарас Дем`янів.

«Комплекс не тільки вітамінний, він діє і як антибіотик, і як жарознижувальний препарат – це вже сміло можна віднести до медичних припаратів!» – каже громадський активіст.

За його словами, такі препарати не можна продавати без спеціальної ліцензії та дозволів (наразі, такі дозволи фірмою ніде не оприлюднені). Також, перш ніж використовувати їх, необхідна консультація лікаря-дієтолога, яку, ймовірно, бійці в АТО не зможуть отримати перед вживанням «універсальних ліків».

Як стверджують експерти, такі ліки можливі до розповсюдження лише в аптеках за наявності висновку санітарно-епідеміологічної експертизи.

Тарас Дем`янів також відзначив, що вивчивши сайт компанії, яка називає себе «успішною», не знайшов жодного слова про будь-яку благодійність, тим паче, в зону АТО:

«А тепер риторичне запитання: невже така відома компанія не може зробити благодійну акцію і безкоштовно передали потрібну кількість даного продукту бійцям? До благодійної акції залучаються без матеріального інтересу. Підприємства-виробники безкоштовно надають свою продукцію в зону АТО. Адже вони захищають інтереси народу. Чи компанію “ПРИМАФЛОРА” війна не стосується. І на останок, на сайті компанії я не знайшов жодного слова про благодійність в зоні АТО» – коментує Тарас Дем`янів.

Він також прокоментував і вартість ліків, назвавши їх «завищеними»:

«УВАГА! А ТЕПЕР “БЛАГОРОДНА ВИНАГОРОДА” – кажете, за собівартістю 60 гривень, а як вам ця ціна – 40грн/упаковка».

“Галка” поспілкувалася з представником компанії і невдовзі опублікує тлумачення ситуації з боку “Примафлора ІФ”

Нижче наведено скрін-шоти усього тексту-звернення до івано-франківців та альтернативна вартість препарату, який рекламується.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry