Іванофранківцям показали цікаве життя під мікроскопом (ФОТО)

Автор: Борис Марія

17 Лют, 2016 14:46

Поділитись публікацією
Іванофранківцям показали цікаве життя під мікроскопом (ФОТО)

Сьогодні, 17 лютого, на базі загальноосвітньої школи-ліцею №23 Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника продемонстрували досліди з сучасної експериментальної біології “Пізнай живе”.

Учасниками стали знавці біології та всі, хто просто хотів поекспериментувати. Охочі змогли побачити свою ДНК.

Проректор з науково-педагогічної роботи Шарин Сергій прийшов підтримати кафедру біохімії, де працюють професіонали своєї справи.

“У цих людей хобі та робота співпадають. Завдання вчителя – запалити вогонь в учнях. Надіюся, що сьогодні у них це вийде”, – звернувся він до присутніх.

Десятки учнів захоплено спостерігали за хімічними реакціями та тим, як виглядає їхня ДНК.

Школярка Христя Лузар сказала, що спочатку біологія їй не була цікавою, але через бажання стати лікарем почала активно її вивчати.

“Освічені люди мають розумітися у хімії та біології. Мені сьогодні цікаво було слухати про досягнення науковців. Можливо запропоную деякі досліди провести на уроках”, – сказала вона.

8-річний Лука Головенський після сьогоднішнього також вирішив бути біохіміком. Йому сподобалось як речовини змінюють колір – такий експеримент йому показали сьогодні.

Професор, доктор біологічних наук Лущак Володимир вважає, що захід вдався на славу. Десятки дітей зацікавилися експериментами. Вони з відкритими ротами дивляться, як дроздофіли реагують на певні речовини.

“У світі біологія користується популярністю, хочемо, щоб і в Україні так було”, – прокоментував він.

Ідея проведення таких демонстрацій виникла навесні 2015 року, коли співробітники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету взяли участь у проекті “Наукові пікніки” на Донбасі. Там вони побачили щирий інтерес молоді до експериментальної біології і зрозуміли необхідність її популяризації, демонструючи цікаві досліди широкому загалові.

Ініціатори заходу хочуть дати загальне уявлення про сучасну експериментальну біологію, зацікавити нею старшокласників, розширити їх світогляд і розвинути експериментаторські навички у школярів.