Кабмін запровадив обов’язкове ПЛР-тестування та самоізоляцію для в’їзду в Україну

Автор: Вадим Войтик

23 Mar, 2021 13:41

Поділитись публікацією
Кабмін запровадив обов’язкове ПЛР-тестування та самоізоляцію для в’їзду в Україну

Кабінет Міністрів України запровадив вимогу щодо обов’язкової наявності в іноземців негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 для в’їзду в Україну. Громадяни України, які повертаються із закордону, також будуть змушені проходити тестування або перебувати на самоізоляції.

Про це свідчить постанова КМУ від 22 березня 2021 року № 230, – інформує lowcost.ua.

Початок дії даних вимог – з 00:00 24.03.2021.

Отож, відтепер іноземні громадяни зможуть потрапити в Україну за умови наявності негативного ПЛР тесту на COVID-19, який проведено не більш ніж за 72 години до перетину державного кордону, а також полісу страхування. У разі відсутності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування або негативного результату тестування на COVID-19 співробітники ДПСУ відмовлятимуть іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону.

Громадяни України, які повертаються із закордону, незалежно від того в якій зоні МОЗ знаходиться країна походження, підлягають самоізоляції/обсервації протягом 14 днів у зв’язку з перетином державного кордону (шляхом встановлення мобільного додатку “Дій вдома”). Для звільнення від самоізоляції вимагатимуть негативний результат ПЛР-тестування, який проведено не більш ніж за 48 годин до перетину державного кордону.

Не підлягають самоізоляції громадяни України, які перетинають державний кордон, крім таких громадян, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою:

  • громадяни України, які не досягли 12 років
  • водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад
  • громадяни України, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації
  • громадяни України, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину державного кордону
  • громадяни України, які бажають здійснити вакцинацію від COVID-19 на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі, за умови пред’явлення запрошення на вакцинацію з унікальним ідентифікатором.

Також виключено норму формування Міністерством охорони здоров’я переліку держав із значним поширенням COVID-19, що своєю чергою впливало на самоізоляцію осіб.

Громадяни України, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, будуть зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи “Вдома”. У разі неможливості встановлення мобільного додатка громадянин України підлягає обсервації.