Kalush Orchestra передав 330 тисяч гривень на відновлення знищеного росіянами музею Сковороди

Автор: Застава Максим

01 Dec, 2022 10:35

Поділитись публікацією
Kalush Orchestra передав 330 тисяч гривень на відновлення знищеного росіянами музею Сковороди

Амбасадори проєкту «Збережіть українську культуру» та переможці цьогорічного Євробачення «Kalush Orchestra» передали на відновлення музею Григорія Сковороди, що у Сковородинівці, 330 тисяч гривень у доларовому еквіваленті.

Читайте також: Влітку потяг "Стефанія Експрес" сполучатиме Франківськ і Черкаси

Так, під час свого туру США і Канадою музиканти продали власний контрабас, а отримані кошти перерахували на проєкт «Збережіть українську культуру», повідомляють на сайті Мінкульту.

«Під час наших концертів за кордоном ми намагаємося збирати кошти для України. Ось на одному з наших концертів у Вашингтоні у нас з‘явилась ідея влаштувати додатково благодійний аукціон. Нам вдалося продати новенький контрабас, на такому зазвичай грає наш Сашко Кондратюк, і отримати чималу суму. Ми вирішили передати її до фонду Міністерства культури та інформаційної політики. Окрім того, це не перший такий благодійний аукціон. Ми плануємо й надалі проводити подібні аукціони, щоб зібрати якомога більше грошей для допомоги українцям», – зазначив Олег Псюк, лідер гурту Kalush Orchestra.

Нагадаємо, 7 травня 2022 цей музей був знищений внаслідок цілеспрямованого і прицільного ракетного обстрілу. Того дня російський снаряд влетів під дах будівлі – спалахнула пожежа і вогонь охопив все приміщення. 

В експозиції музею зберігалися видання творів Сковороди, література про нього, книги античних, середньовічних та новочасних філософів і поетів, які вивчав Сковорода, етнографічні предмети, картини й графічні роботи, пов’язані зі Сковородою. В експозиції також були деякі особисті речі Сковороди.