Калуський “Дім Сірка” переповнений: частину собак випустять на вулицю (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

20 Nov, 2020 12:45

Поділитись публікацією
Калуський “Дім Сірка” переповнений: частину собак випустять на вулицю (ФОТО, ВІДЕО)

Волонтери калуського притулку “Дім Сірка” найближчим часом обіцяють випустити на вулицю приблизно 30 собак.

Читайте також: Підсипали проносне: у Рожнятові школярки отруїли кількох однокласників

За словами в.о. керівниці притулку Вікторії Безрук, усе через те, що останнім часом люди викидають на вулицю багато цуценят. За її словами, вольєри вже переповнені, а малим собакам згодом потрібно більше місця, пише Суспільне.

Зараз у притулку перебуває 300 дорослих собак та ще 60 підлітків та цуценят, яким згодом потрібно жити у більших вольєрах.

Волонтерка Леся Кошелева каже, що ситуація є критичною. Люди не хочуть ні стерилізувати собак, ні доглядати цуценят. Тварин вивозять та залишають біля дороги. Нещодавно волонтери підібрали навіть гончу собаку із дев’ятьма цуценятами.

“За день може бути 20 дзвінків. Нас просять забрати цуциків. Грабівка, Негівці, Верхня – ми не в силах усіх забрати. Вісім собак сидіти у вольєри не можуть, це – просто нереально. Вольєр розрахований на двох-трьох собак”, – розповідає Кошелева.

За словами волонтерки, розширення притулку проблему не вирішить. Зменшити популяцію безпритульних псів можна, якщо змусити власників реєструвати, чипувати та стерилізувати собак. Також потрібна допомога поліції у пошуку та покаранні людей, які викидають тварин.

“Наприклад, якщо собак продають “розведенці”, значить, відповідно, повинен бути якийсь податок. Якщо це не люди, які розводять собак, то собака має бути стерилізована”, – додає Кошелева.

За словами в.о. керівника притулку Вікторії Безрук, тварин з притулку випускали й раніше. Найближчим часом планують випустити більше, ніж зазвичай – приблизно 30 тварин. Так у “Домі Сірка” звільнять місця для молодняка.

“Стараємося трохи щодня випускати, щоб не всіх зараз. По Калушу тих, яких виловлюємо, то стерилізуємо. Кілька днів тримаємо, відгодовуємо і відпускаємо. Якщо собака в жахливому стані, то ми не можемо її випустити. Якщо собака здорова, то ми стараємося одразу випускати. Зараз потрібно якнайшвидше, тому що підростають підлітки. Їх треба десь садити, але немає куди. Тому мусимо випускати”, – пояснила Безрук.

Вона каже, що волонтери звертаються за допомогою до поліції, проте там лише розводять руками.

Речниця обласної поліції Христина Максимчак це заперечує. За її словами, усі заяви реєструють і перевіряють. Якщо порушення підтверджується, – відкривають кримінальне провадження.

Жителі Калуша по-різному ставляться до того, що тварин випустять у місто. Калушанка Юлія Козачинська готова сплачувати певну суму в місяць, але щоб собак тримали у притулку.

“Звичайно, що не дуже приємно буде бачити нових безпритульних тварин у місті. Я з дитиною гуляю, то іноді буде страшно. Я належу до тих людей, хто боїться собак”, – ділиться Юлія Козачинська.

“Мені собак шкода, вони ж не мають грошей. Шкода їх, не знаю як до цього ставитися”, – каже калушанин Василь Прокопів.

У Калуській міській раді кореспондентам повідомили, що зараз відбувається переформування влади, тому коментарі можна отримати з наступного понеділка (23 листопада – ред.).