Калуський боєць Станіслав Стовбан повертається на фронт з новим протезом ноги (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

13 Вер, 2023 12:14

Поділитись публікацією
Калуський боєць Станіслав Стовбан повертається на фронт з новим протезом ноги (ФОТО)

Калуський боєць Станіслав Стовбан втратив ногу в боях за Донецький аеропорт у 2015. Три роки тому у США хлопцю встановили сучасний протез ноги. А нещодавно він завітав в Орландо, де отримав ногу для cross fit. Він тепер може вільно бігати. 

Про це пише Галка з посиланням на калуського міського голову, Андрія Найду.

Станіслав пережив найжорстокіші бої за Донецький аеропорт. У 2015 році уламками підірваного термінала йому придавило ноги. Витягли хлопця уже окупанти. Полон, донецька лікарня, ампутація кінцівки. Другу ногу, на щастя, вдалося врятувати.

На початку лютого 2015 року Станіслава обміняли. За кілька місяців хлопець заново вчився ходити на протезі, і – працював інструктором у навчальному центрі.

Три роки тому Станіславові у США встановили сучасний протез завдяки фонду «Revived Soldiers Ukraine». Однак, за кілька років і той не витримав навантажень. Адже на початку повномасштабного вторгнення Станіслав на протезі прийняв командування по обороні Ірпеня. Потім був Ізюм і південь України.

«Тільки зараз Стас знайшов півтора тижні відпустки і прилетів до нас в Орландо переробити культіприймач і отримав ногу для cross fit. Стас тепер може вільно бігати. Він бойовий хлопець, який в своєму житті окрім казарм і війни нічого не бачив. Ми йому відкрили життя без болю»,- розповіла у соцмережі засновниця американського благодійного фонду «Revived Soldiers Ukraine» Ірина Ващук-Дісіпіо.