“Калуський трубний завод” належав російському олігарху: тепер він стає власністю України

Автор: Соня Грейда

22 Вер, 2024 12:29

Поділитись публікацією
“Калуський трубний завод” належав російському олігарху: тепер він стає власністю України

Вищий антикорупційний суд застосував санкцію до російського бізнесмена та двох його бізнес-партнерів. “Калуський трубний завод”, який їм належав тепер стане власністю України.

Про це пише Галка з посиланням на Бізнес Цензор.

Відповідне рішення колегія суддів ВАКС ухвалила 20 вересня. Суд вирішив стягнути частки російських бізнесменів, які опосередковано належали їм в українських компаніях. Серед них і 93% частки в статутному капіталі “Калуського трубного заводу” у розмірі 14 851 494 гривні, яка належить Eurotrubplast Holding Ltd.

У ВАКС уточнили, що це рішення ще не набуло чинності і його можуть оскаржити впродовж п’яти днів з дня проголошення.

У повідомленні не вказані прізвища власників конфіскованих активів. Йдеться про співвласників російської корпорації “Група Поліпластик”, Міністерство юстиції подало позов про стягнення їх активів у травні.

Нині формальними власниками Калуського заводу вказані кіпрська “Ейпіджі поліпластик груп” та Radius Systems, хоча до липня 2022 серед співвласників фігурувала російська “Група Поліпластик”.

Співвласники та керівники “Поліпластика” – російські бізнесмени Мирон Горіловський та Валентин Буяновський, які також є резидентами Великої Британії. 

російський мільярдер Мирон Горіловський та його син Лев причетні до постачання обладнання в окупований Крим в обхід європейських санкцій.

Лев Горіловский є керівником компаній, які виконують держзамовлення з забезпечення водопостачання на півострів і беруть участь в інженерних роботах з будівництва Керченського мосту. Він також входить до керівних органів підконтрольної уряду рф громадської організації “Дєловая рассія” і бере участь у нарадах із путіним.

Довідково: будівництво Калуського трубного заводу розпочали у 2008 році, а в другому кварталі 2009 року на підприємстві були виготовлені перші партії трубної продукції. 

КаТЗ спочатку був орієнтований на виробництво труб з полівінхлоріда, постачальником якого повинен був стати «Карпатнафтохім». Першою продукцією КаТЗ стали поліетиленові труби, призначені для напірного водопостачання, в 2010 році було налагоджено серійне виробництво ПЕ труб для газопостачання і ПВХ труб для напірного водопостачання та зовнішньої каналізації.

Завод був лідером по виробництву полімерних труб в Україні, виробляючи їх понад 9000 тонн на рік. Там працює понад 130 працівників.