Камерунські сепаратисти викрали зі школи майже 80 дітей

Автор: Костинюк Олександр

07 Лис, 2018 02:58

Камерунські сепаратисти викрали зі школи майже 80 дітей

Десятки людей, переважно школярів, викрали зі школи в західноафриканській державі Камерун.

Чиновники повідомили ВВС, що викрадення 78 школярів і ще трьох людей, зокрема, директора школи, сталося в понеділок вранці в місті Баменде, столиці Північно-Західної провінції країни.

Захід Камеруну в останні роки став територією поширення сепаратистських рухів. Повстанці, які вимагають незалежності двох англомовних регіонів від переважно франкомовного Камеруну, закликали й раніше бойкотувати шкільну освіту.

Проте жодна група досі не взяла на себе відповідальність за викрадення в пресвітеріанській середній школі в Баменде, де навчаються діти віком від 10 до 14 років.

Координатор Пресвітеріанської церкви в Камеруні Фонкі Самуель Форба повідомив, що спілкувався з викрадачами.

“Вони не хочуть викупу. Все що вони хочуть, щоб ми закрили школи. Ми маємо пообіцяти закрити школи. Ми молимося, щоб вони звільнили дітей і вчителів”, – сказав Форба.

Це не перший випадок, коли в цьому регіоні, який є оплотом сепаратистів, викрадають дітей, повідомляє кореспондент BBC Нгала Кілліан Чімтом.

19 жовтня невідомі бойовики викрали п’ять школярів двомовної школи у селі Атіела. Про їхню долю досі нічого не відомо.

Сепаратисти кажуть, що шкільна система Камеруну пригнічує англомовну систему викладання, яку Північно-Західна та Південно-Західна провінції успадкували від Британської імперії.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry