Кандидат Шевченко у своїх заявах перебільшив кількість охочих виїхати за кордон – дослідження

28 Січ, 2019 18:31

Кандидат Шевченко у своїх заявах перебільшив кількість охочих виїхати за кордон – дослідження

У рамках фактчекінгового проекту до виборів президента України – #ВибориБезБрехні – Українська правда публікує аналіз заяв потенційних кандидатів на пост глави держави. В огляд потрапила цитата нардепа від Івано-Франківська Олександра Шевченка, котрого в президента висунула партія “УКРОП”. ​

Дата: 18 січня 2019 року

Джерело: ефір херсонської місцевої телерадіокомпанії “ВТВ плюс” (21:18-21:31)

Цитата: “Подивіться: ті люди, які виїхали за кордон, вони вірять, що в Україні щось можна змінити? Більшість – ні. 70% молоді хоче виїхати. Також не вірять”.

Як насправді?

Відповідно до результатів опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” у вересні 2017 року, 54% молоді (18-35 років) мали бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон. Водночас серед усіх респондентів більшість заявила, що не хотіла б їхати за кордон. Таку думку висловив 61% громадян. 35% сказали, що мають таке бажання, ще 4% із відповіддю не визначилися.

У грудні 2017 року Київський міжнародний інститут соціології на замовлення “Дзеркала тижня” запитав у громадян, чи замислювалися вони про те, щоб виїхати з України. 63,6% сказали, що їм це не спадало на думку, ствердно відповіли на запитання 29,1% громадян, 7,3% не визначилися з відповіддю. Згідно з цим дослідженням, серед молоді (18-29 років) намір залишити країну мають 55%.

У квітні 2018 року КМІС провів ще одне опитування на цю тему. Лише 7% збиралися виїжджати за кордон у наступні шість місяців із метою тривалого перебування, роботи, навчання або еміграції. Серед людей віком від 18-29 років таких 15%.

Вердикт. Опитування демонструють, що дійсно багато молоді хоче залишити Україну, однак це не 70%, про які каже Олександр Шевченко.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...