Кандидат з Коломийщини використав на біг-борді чужу дитину: її мати поскаржилася в міліцію (ФОТО)

Автор: Турій Роман

08 Oct, 2014 15:35

Поділитись публікацією
Кандидат з Коломийщини використав на біг-борді чужу дитину: її мати поскаржилася в міліцію (ФОТО)

Організатори проекту “Фронтова листівка” звинувачують самовисуванця по округу №88 (центр — Коломия) Юрія Романюка в тому, що він для своїх білбордів використав фотографію дитини, захищену авторським правом, повідомляє “ОПОРА”.

Читайте також: Прикарпатців нагородили обласною премією імені Патріарха Романюка та Митрополита Шептицького (ФОТО)

Йдеться про білборди  із зображенням дівчинки у вишиванці, яка тримає соняхи і з підписом “Допоможи армії. Захисти наше майбутнє!”, розміщені в межах округу, зокрема й в самій Коломиї.

“Ми з прикрістю виявили ганебний факт порушення авторських прав і прав дитини. Світлину Єви без нашого довзолу, дозволу автора фото і дозволу батьків Єви використали для ось таких бордів. Ми, організатори проекту, заявляємо, що дозволу на це не давали! Ми уявлення не маємо, хто такий Юрій Романюк. Нагадуємо, що використання світлин, які були зроблені для проекту “Фронтова листівка” заборонено без дозволу організаторів чи авторів фото”, — написали організатори проекту на Фейсбук-сторінці “Фронтової листівки” .

Як з’ясувала ОПОРА, дівчинці Єві 4 роки. Вона мешкає у Львові. Автором знимки є її мама, львівський фотограф Ірина Середа. Вчора, 7 жовтня вона мала зустріч з Юрієм Романюком.

“Я не хотіла сваритися, бо мою малу багато хто фотографує, для цього достатньо усного дозволу. Але коли ми  зустрілися, Романюк був здивований, що в дитини взагалі є мама і вона з України. Він думав, що це фото з-закордону. Сказав, що його працівники вибрали з Інтернету фотографії, а він просто вибрав, яка йому подобається і її надрукували”, — розповідає Ірина.

За словами мами дівчинки, Юрій Романюк не вибачився, а навпаки сказав, що вона мали бути йому вдячна, що її дитина на білбордах.

“Чому я маю бути вдячна? За використання фото для реклами мають платити великі гроші. А це ж не просто білборд, а політична реклама”, — обурюється Ірина Середа. Вона стверджує, що фото в Інтернеті були підписані, відтак, працівники Романюка точно знали, хто їх автор. Каже, якби їй подзвонили чи зв’язалися б з організаторами проекту, проблем би не було.

Юрій Романюк у розмові з ОПОРОЮ сказав, що його шантажують:

“Нехай ця мама краще розкаже, як фото її дитини без підпису і без авторства з’явилися на російських і польських сайтах. Ми взяли фото з польського сайту, там не бло жодного слова про те, чия це дитина, хто автор фото і що це дівчинка з України. Як я міг це знати? Думаю, мама свідомо закидає фото на різні сайти, щоб потім вимагати гроші. Вона просила в мене гроші, я відмовив. Тоді вона сказала, що використає це проти мене. Це скандал, роздутий з нуля. Я ж використав це фото в соціальній рекламі, не передвиборчій. Борди були поклеєні за місяць до виборчої кампанії. Я вже їх заклеїв”.

Ірина Середа запевнила, що сьогодні написала заяву в міліцію про те, що фотографію її доньки без дозволу використали на білбордах і додала фотографії. Сьогодні частина білбордів із зображенням дівчинки і справді вже була заклеєна.
Білборди від імені Юрія Романюка раніше вже потрапляли в поле зору ОПОРИ, оскільки на них відсутні вихідні дані. Крім того, марковані вони, як соціальний проект, хоча ч.8 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів України” забороняє під час виборчого процесу використання у соціальній рекламі прізвищ чи портретів кандидатів у депутати.