Кандидати в депутати звітуватимуть про фінансування своїх виборчих фондів

Автор: Людмила Баран

07 May, 2014 13:54

Поділитись публікацією
Кандидати в депутати звітуватимуть про фінансування своїх виборчих фондів

Громадський рух”Чесно” звернувся до кандидатів у депутати з проханням оприлюднити звіт про те, хто фінансує їхні виборчі штаби, на що йдуть видатки з фонду кампанії.

За словами активістів руху “Чесно” Віталія Світлика і Тараса Случика, дуже важливо знати про те, хто надає кошти на проведення передвиборчої кампанії кандидатів. Оскільки спонсор може згодом впливати на рішення депутата.

Станом на 6 травня 11 кандидатів у виборчому окрузі №83 отримали від громадського руху  звернення з вимогою до 20 травня показати свої проміжні звіти.  У них не вийшло зв’язатися з двома кандидатами — Тітовим і Костецьким.

Ці звіти проаналізують й розмістять на сайті “Чесно” 21-22 травня.   Остаточне підбиття надходжень і витрат на агітацію активісти просять оприлюднити до 1 червня.

Громадські експерти хочуть порівняти кількість коштів у виборчому фонді кандидата з видатками на оренду приміщення штабу, виготовлення рекламних засобів, зарплату працівникам та транспортні  витрати.

Тарас Случик вважає, що кандидати самі зацікавлені в оприлюдненні цих звітів. “Максимально прозорий кандидат отримає більше довіри від виборців, журналістів, експертів”,  стверджує громадський активіст. 

“Це стане хорошою традицією. Перед кожними виборами слід контролювати кандидатів.Це сприятиме зміні в кращу сторону так званої української еліти”, — зазначив Віталій Світлик.