На детекторі брехні перевірятимуть кандидатів на посади в Державній фіскальній службі

Автор: Людмила Баран

21 Jul, 2014 10:12

Поділитись публікацією
На детекторі брехні перевірятимуть кандидатів на посади в Державній фіскальній службі

У процесі створення Державної фіскальної служби буде розроблено ефективну систему протидії корупції. Серед заходів – перевірка кадрів на поліграфі.

У Державній фіскальній службі буде проведено атестацію особового складу, тестування на предмет знання вимог податкового, митного та антикорупційного законодавства, повідомляє комунікаційний відділ  ДПІ.

Для прозорості призначень на посади планують залучити Раду з питань добору керівних кадрів. Обов’язкові вимоги до кандидатів: необхідна освіта, фаховий досвід, позитивні результати на попередніх місцях роботи. Ці особи повинні бути порядними, високоморальними і не заплямованими причетністю до різних корупційних справ.

У новоствореному відомстві багатьом кандидатам на посади також пропонуватимуть пройти перевірку на поліграфі. Ця система має запрацювати вже найближчим часом.

Крім того, буде створено систему внутрішнього контролю. Він  буде спрямований на виявлення корупційних ризиків і недопущення правопорушень з боку службових осіб органів фіскальної служби.

Допомогою у боротьбі з корупцією будуть соціологічні дослідження серед платників податків. За рахунок опитувань визначатимуться основні корупційно вразливі напрями у діяльності фіскальної служби, а також здійснюватимуться практичних заходи щодо протидії їм.

Як відомо, нещодавно  в Україні створено Державну фіскальну службу, яка буде опікуватися питаннями податкової та митної політики.

Поліграф (детектор брехні) – пристрій, що реєструє зміни психофізіологічних реакцій людини у відповідь на  певні психологічні стимули. Аналіз інформації, отриманої від людини в процесі опитування за допомогою поліграфа,  дає змогу  виявляти відомості, які вона приховує.