Карітас навчав волонтерів-студентів ПНУ доглядати за важкохворими

Автор: Турій Роман

07 Oct, 2014 22:20

Поділитись публікацією
Карітас навчав волонтерів-студентів ПНУ доглядати за важкохворими

Івано-франківський Карітас вже багато років поспіль проводить навчання по догляду за важкохворими людьми.

В рамках проектів «Клуб людей похилого віку «Надвечір», «Паліативна допомога в Івано-Франківську» та «Домашня опіка» працівники Карітасу у вересні провели два навчальні тренінги для волонтерів, студентів Прикарпатського університету. Згодом ці волонтери здійснюватимуть домашній патронаж для маломобільних та немобільних учасників клубу «Надвечір» — важкохворих людей похилого віку, які не можуть обійтися без сторонньої допомоги.

Під час першого тренінгу координатор паліативної допомоги Іванна Дмитрук ознайомила студентів із основними принципами догляду за важкохворими, звернула увагу на особливості допомоги хворим в залежності від характеру захворювання та стану важкості того чи іншого хворого. Тренер розповіла про такі важливі чинники догляду, як облаштування кімнати для хворого, правильне харчування, профілактику пролежнів та вторинних захворювань у лежачих хворих. Великий акцент робився на створенні оптимального середовища, де б хворий почувався задовільно психологічно та зручно фізично.

Тренінг по вимірюванню життєво важливих показників діяльності організму людини мав більш практичний характер. “Під час заняття студенти один на одному вчилися вимірювати артеріальний тиск, пульс та рівень цукру в крові. Всім було цікаво спробувати самостійно виконати такі процедури, адже це сприяло утвердженню їхньої готовності допомагати іншим”, — розповів Олег Дмитрук, координатор проекту. Поспілкувавшись із медсестрами, студенти довідались про те, наскільки важливо підтримувати стабільність життєдіяльності організму для хворої людини, що сприяє її одужанню та є профілактикою виникнення ускладнень.

Дбати один про одного, безкорисливо допомагати один одному, психологічно підтримувати – це сьогоднішній девіз кожного громадянина України. Хочеш, щоб у твоїй державі панувало добро, – почни з себе, зроби добру справу, — кажуть у Карітасі і запрошують усіх охочих стати волонтерами.