“Карітас” розпочинає проект “Консультаційний центр для дітей та сімей”
27 Лют, 2015 20:40
Івано-Франківський Карітас продовжує соціальні програми із опіки над дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.
На базі управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА відбувся круглий стіл «Продовження ініціатив направлених на забезпечення соціальної реінтеграції та покращення соціальної безпеки дітей», у якому прийняли участь представники влади, соціальні педагоги та практичні психологи, працівники Карітасу, повідомляє прес-служба благодійної організації.
Учасникам зустрічі презентували проект «Консультаційний центр для дітей та сімей», який діятиме впродовж 2015-2016 рр. Він передбачає надання психологічної допомоги та продовження соціально-педагогічної роботи з дітьми з метою розвитку лідерських якостей, навичок самоаналізу, організацію дозвілля. Проект «Консультаційний центр для дітей та сімей» діятиме завдяки фінансовій підтримці Єпархії Грац (Австрія).
Також проект залучить батьків до програми «Творимо світ безпечний для дитини», яка допоможе знайти оптимальні шляхи спілкування з дитиною, використання адекватних методів виховання й розвитку дитини та усвідомити власну роль у вихованні здорової особистості.
«Працівники психологічної служби системи освіти району готові до дієвої співпраці щодо соціально-психологічної підтримки дітей незахищених категорій та їх сімей. Адже, у рамках даного проекту, передбачено також навчання соціальних педагогів та практичних психологів основним аспектам формування лідерських якостей учнів» – наголосила керівник психологічної служби Богородчанського відділу освіти Олександра Фесюк.
Завдяки налагодженій співпраці з управлінням освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА з 2010 року Карітас вивчає потреби та надає допомогу дітям та сім’ям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Зусиллями соціальних працівників Карітасу та працівників психологічної служби системи освіти протягом 2010-2014 років програмою соціально-психологічної підтримки було охоплено 113 дітей зі шкіл району.
Учасники круглого столу поділилися позитивними змінами, які відбулися з дітьми після залучення їх до різноманітних заходів.
«Можна перелічувати ще багато заходів та різного роду діяльностей, які в процесі реалізації програми позитивно вплинули на дітей. Вони навчилися знаходити у собі позитивні ресурси для життя, уміння краще розуміти людей та самих себе, покращили взаємостосунки у родині та рівень соціальної адаптації, стали більше відкритими, підвищили власну впевненість та самооцінку» – говорить соціальний педагог Старунського НВК Руслана Іванків.