Карітас сприяє соціальній захищеності молоді з особливими потребами у Галицькому та Богородчанському районах

Автор: Турій Роман

01 Aug, 2014 12:23

Поділитись публікацією
Карітас сприяє соціальній захищеності молоді з особливими потребами у Галицькому та Богородчанському районах

Івано-Франківський Карітас  продовжує підтримувати  місцеві  ініціативи батьків, громадських організацій, які направлені на пошуки  шляхів вирішення  соціальних проблем дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Це відбувається в рамках нового проекту «Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області», який розпочав діяти в квітні 2014 року за фінансової підтримки Карітасу єпархіїі Фульда та Акції «Людина».

БФ «Карітас Івано-Франківськ  виступатиме в ролі  консультативного центру у регіоні, з допомогою якого батьки, представники громадських організацій партнерів – ГО «Довір’я», БО «Світла Надія», ГО «Надія Отинії» та інші  громадські об’єднання, які працюють з  інвалідами, сприятимуть  покращенню умов проживання неповносправних людей та їх соціалізації та інтеграції у суспільстві.

Одним із важливих завдань проетку є координація надання допомоги неповносправним людям і членам їхніх родин у регіоні та лобіювання інтересів неповносправних на рівні державних структур. Саме з цією метою  в липні  2014 року працівники Карітасу спільно з головами партнерських громадських організацій у Богородчанах та Галичі  провели  2 круглі столи  за участю представників місцевих державних адміністрацій, райрад та  державних соціальних, медичних установ.

Дискусії під час круглих столів  сприяли  всебічному висвітленню  роботи місцевих громадських організацій, їхніх  проблем та бачення, як влада на місцевому рівні може долучитися до  більш ефективного процесу  інтеграції дітей та молоді з особливими потребами  в  громаді.

Ярослав Паранюк – депутат районної ради та голова ради підприємців Богородчанського району, з розумінням  сприйняв пропозицію  представників БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ»  про виділення приміщення для занять з дітьми та молоддю, адже для системної роботи, яку запровадили БО «Світла Надія»  приміщення, яке вони займають зараз не відповідає санітарним вимогам. Усі учасники круглого столу погодились, що незважаючи на  важку економічну, політичну ситуацію в країні,  потрібно  робити перші кроки до створення   центру соціально-психологічної реабілітації для дітей інвалідів в Богородчанському районі, яких зараз налічується 98 осіб і вони потребують  денного догляду.  Карітас і надалі надаватиме  консультативну допомогу та фінансову підтримку для  лобіювання виділення коштів для діяльності з місцевих бюджетів, сприяння безбар’єрності доступу неповносправних осіб до навчання, відпочинку, соціальної  інтеграції.

Наступний круглий стіл «Реалізація державної політики щодо вирішення державними та недержавними організаціями» відбувся в Галицькій РДА. Основна мета –  сформувати спільне бачення стратегій розвитку співпраці БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», державних установ, Галицького районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Довір’я» для здійснення ефективних заходів реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Учасники круглого столу  обговорили можливості створення адвокаційних структур самодопомоги та структур для розвитку, набуття навиків і отримання кваліфікації неповносправних осіб та можливості сприянню їх працевлаштуванню в рамках  реалій українського законодавства. Представники Карітасу  акцентували увагу  на потребі підтримки батьків, які виховують дітей з особливими потребами. Для них є немаловажним знати, що є люди які вірять у можливості їхніх  дітей. Одним із ефктивних споспобів взаємопідтримки  та самодопомоги є об’єднання бітьків  в ініціативні групи

«Функціонування центру дає позитивний результат, який відображається на самопочутті молоді з особливими потребами. За сприяння БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» для дітей ми впродовж двох років організовуємо  відпочинки в аквапарку, літнє оздоровлення дітей у Карпатах, пікніки, футбольні матчі. Особлива увага приділяється розивтку навиків самообслуговування шляхом проведення  тренінгів соціальної адаптації, гурткових занять» –  запевнює Наталія Кец, директор Галицького районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Довір’я».

«Центр Довір’я став базовим майданчиком, який поширює досвід роботи і співпраці з місцевою владою в інших регіонах Івано-Франківської області. Демонструючи успішний досвід  відкриття на базі ГО Довір’я» районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, ми активізуємо роботу з батьками в інших регіонах і показуємо, що досягнути   відкриття аналогічних центрів в інших місцевостях є реальним», – наголосила Наталія Козакевич, виконавчий директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ».

Голова Галицької  РДА Володимир Чуйко подякував присутнім за ту добру справу, яка робиться для неповносправних осіб: «Ваша робота викликає велику повагу та засвідчує  що для роботи з дітьми  з особливими потребами  потрібно   мати велике серце. Усі хто  долучається до допомоги, своєю опікою і турботою роблять цих дітей щасливими».

Галина Боднар – директор обласного центру для сім’ї, дітей та молоді зауважила, що спільне завдання всіх – це якнайбільше шукати зацікавлених осіб і соціально відповідальний бізнес, депутатський корпус має брати на себе відповідальність за цих дітей-інвалідів у своєму селі чи місті.

 

Заходи відбулися за фінансової підтримки Карітасу єпархіїі Фульда та Акції «Людина».