Карітас влаштував для дітей оздоровчий патріотичний табір «Україна – це ми!»

Автор: Турій Роман

17 Jul, 2014 07:14

Поділитись публікацією
Карітас влаштував для дітей оздоровчий патріотичний табір «Україна – це ми!»

Влітку БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» традиційно дарує своїм підопічним дітям можливість оздоровитись та відпочити у  таборі.

Читайте також: Дітки із малозабезпечених сімей отримали портфелики. Кожен, незалежно від соціально статусу, має відчути радість навчання

Цього літа з 26 червня по 2 липня івано-франківські діти вперше побували у «Дитячому Cелищі» релігійної місії «Карітас-Спес», що знаходиться в Яблуниці. Участь у літньому таборі узяло 85 осіб: діти з малозабезпечених, багатодітних та неповних сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, батьки, волонтери та працівники Карітасу.

Працівники Карітасу розробили спеціальну  таборову програму «Україна – це МИ», яка була насичена заходами різного спрямування і щоденно включала ранішню зарядку, вечірню молитву, духовні бесіди, вільне спілкування із волонтерами та однолітками, виховні заходи, творчі конкурси патріотичного спрямування, майстер-класи, відпочинок на природі та спортивні змагання.

Особливістю цьогорічного табору став його глибокий національний та патріотичний характер.

 «У світлі буремних подій в нашій державі ми намагались акцентувати увагу на патріотизмі та любові до рідної країни, дотриманні українських традицій, вшануванні пам’яті героїв, які загинули за наше щасливе майбутнє, за незалежність нашої держави», – розповіла працівниця Карітасу Леся Дорош.

Діти та батьки серйозно готувалися до урочистостей з нагоди відкриття табору.  «Українські повстанці», «Патріоти», «Україна єдина», «Миротворці» – це назви загонів, які, переповнені патріотизмом діти з гордістю представляли один одному. Насичені патріотичним духом та любов’ю до рідної Батьківщини, гасла та загонові пісні, спільне виконання гімну України об’єднувало усіх в одну велику дружню родину.

Усі заходи, що проводилися, не зважаючи на свій спортивний, інтелектуальний чи розважальний характер, тісно перепліталися із історією України, національними звичаями та традиціями. За допомогою інтелектуального заходу «Ігри патріотів» діти узагальнили свої знання про географію, історію, культуру, традиції українського народу. Кожен зміг відчути себе запорізьким козаком завдяки спортивним змаганням «Козацькі забави», де діти  дізналися більше про козацькі традиції, побут, звичаї.

Діти також активно працювали у творчих майстернях: виготовляли листівки технікою квілінг, літні квіти із гофрованого паперу, вироби з полімерної глини, прикраси із кольорових стрічок, орігамі, навчилися техніці карвінгу – вирізання з овочів і фруктів різноманітні фігури. А майстер-класи в національному стилі дозволили усім бажаючим створити ляльку-мотанку, браслет-крайку, національну іграшку з глини, жовто-блакитний браслет чи брелок з бісеру, створювати обереги із різноманітних круп.

Щовечора для дітей проводилися розважальні українські дискотеки або посиденьки біля ватри, які супроводжувалися розповідями про українських національних героїв, звичаї і традиції нашого народу, співами пісень під гітару, веселими іграми та розвагами.

Табір «Україна – це МИ» дав змогу не тільки відпочити та зміцнити здоров’я дітей та батьків, а й розширив їх кругозір, посприяв вихованню таких якостей як ініціативність, любов до рідної країни. Літнє оздоровлення стало можливим завдяки фінансуванню Карітас Єпархії Трір (Німеччина), акції «Різдвяна свічка» та МБФ «Карітас України» в рамках проекту «Соціальна і психологічна допомога для дітей та підлітків з труднощами в навчанні та соціалізації».

Теги: