Карпати прикрили “Буком”: на франківському летовищі спільні збори авіаторів та зенітних ракетних військ (ФОТО, ВІДЕО, ЕКСКЛЮЗИВ “ГАЛКИ”)

Автор: Турій Роман

08 Dec, 2016 19:25

Поділитись публікацією
Карпати прикрили “Буком”: на франківському летовищі спільні збори авіаторів та зенітних ракетних військ (ФОТО, ВІДЕО, ЕКСКЛЮЗИВ “ГАЛКИ”)

На базі військового аеродрому 114 бригади тактичної авіації у ці дні тривають збори командирів батальйонів, дивізіонів та ексадриль Повітряного командування “Захід” Міноборони.

Читайте також: Буковелівська "ПБС" за понад 13 мільйонів ремонтує міст у Луцьку (ФОТО)

Як розповів “Галці” в.о. заступника командира Повітряного командування “Захід” з бойової підготовки Іван Зінько, мета зборів – удосконалити співпрацю авіаторів, радіотехніків, зенітних ракетних військ в умовах бойових дій.

Для цього на летовище доставили зенітно-ракетний комплекс “Бук М1” з групою прикриття та імітували бойовий напад з повітря. За цим ексклюзивно спостерігала “Галка”.

БУК, воєнна база, навчання-6274

“Ми спільно з винищувальною авіацією відпрацювали – вони імітували напад порушника державного кордону. Ми відповідно по ним “працювали”. В принципі вийшло все добре. Побільше таких треба зборів, тренувань, нам треба вчитися, аби мати кращу підготовку до зустрічі з ворогом”, – каже начальник зенітних ракетних військ ПК “Захід”  Сергій Бутримович.

На зборах особливу увагу, окрім захисту від нападу з неба (а тут, крім “Буку”, в строю – ПЗРК “Ігла” та зенітні установки), відвели обороні від сухопутного ворога. Командирам передали набуті в зоні АТО знання щодо особливостей розташування, маскування, виставлення розвідки позицій зенітних ракетних військ.

“По досвіду бойових дій, мобільна група, зенітно-ракетна батарея “БУК М1″ під час виконання завдання має буди на одній позиції не довше доби. Не більше 24 годин, далі треба змінювати позицію. Це велика робота – ті ж окопи, секрети, зенітні установки – все треба змінювати. Але хлопці не скаржаться”, – каже Іван Зінько.

Збори завершаться дев’ятого грудня.