Картина за гроші на ЗСУ: у Калуші відкрили міжнародну виставку 29 митців (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

10 Бер, 2024 20:20

Поділитись публікацією
Картина за гроші на ЗСУ: у Калуші відкрили міжнародну виставку 29 митців (ФОТО)

10 березня у Виставковій залі КЗ “Музейно-виставковий центр Калуської міської ради”, що на вулиці Дзвонарській відкрили виставку “Квіткові мотиви”. На ній представлені твори 29 митців, як із Прикарпаття, та і з Європи. Гроші виручені з продажу картин підуть на потреби Збройних сил України.

Про це пише Галка з посиланням на допис Калуської міської ради.

На виставці представлено роботи 29 художників з Калуша, Івано-Франківська, Коломиї, Долини. Також є графіка із Англії (авторки Надія Садов’як) і Німеччини (авторки Івонне Гох).

Відкрила виставку заступниця директора центру Леся Кирилович. Вона зазначила, що сьогодні важливо демонстрували єдність, гуртуватися, також і в мистецтві.

А за словами зберігачки фондів виставкової зали Галини Турчик, в центрі уваги цієї виставки — квітка. Квітка — як символ життєвої сили, символ рідної землі, символ миру.

Зокрема на виставці представлені твори митців з Калуша: Вікторії Гречко, Любові Панфілової, Людмили Костів, Ярослава Господарчука, Ігоря Бойковича, Лілії Бучак, Віктора Коніва, Зоряни Атлантової, Ольги Шпук, Лесі-Лариси Гох, Анастасії Колісняк, Ігоря Семака, Вікторії Дідошак, Володимира Митця, Тетяни Гламазди, Оксани Струк, Ірини Косани і Богдани Галайди, покійного Йосипа Кравця.

Івано-Франківськ представили художники Оксана Лендьєл, Анна Науменко, Галина Філіпова, Тетяна Мурафа, Галина Федоряк і Роман Овчар.

Є й робота з Коломиї — “Квітка надії” (авторки Наталія Вовчук).

“По краях роботи забиті цвяхи, бо це полотно протягом 2023 року використовувалося для плетіння кікімор. Картину авторка створювала з надією на звістку від чоловіка, який зник безвісти та з великим сподіванням, що війна завершиться”, – йдеться у дописі.

Бойківську Долинщину презентує на виставці мисткиня Ольга Макара.

Виставка діятиме продовж місяця. Картини можна придбати. Кошти, як зазначили митці, будуть спрямовані на допомогу ЗСУ.

*Фото. Калуська міська рада.