Катастрофи не бачу, бюджетний рік тільки починається, – головний лікар області про ситуацію в дитячій лікарні

Автор: Людмила Баран

21 Січ, 2016 17:03

Катастрофи не бачу, бюджетний рік тільки починається, – головний лікар області про ситуацію в дитячій лікарні

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко вважає, що паніка щодо недостатнього фінансування у дитячій обласній лікарні є передчасною.

Читайте також: Потужний позашляховик отримали медики Долинщини (ФОТО)

Про це він сказав у коментарі видання Бліц-Інфо.

“Справді, в бюджеті заробітню плату заклали не повністю, захищені статті – теж не повністю. Але при перевиконанні бюджету ці статті будуть переглядати і уточнювати. Тому заяви про катастрофу доволі перебільшені. Я тут катастрофи не бачу. Вибачте, але бюджетний рік тільки починається. Кожен керівник теж має планувати бюджет своєї установи та закладати кошти на першочергові питання”, – запевнив Мирон Матейко.

Нагадаємо, Івано-Франківській обласній дитячій лікарні зменшили фінансування з обласного бюджету у 2016 році. Це викликало бунтарські настрої у працівників закладу. Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” заявила Оксана Манюх, лікар-педіатр, завідувачка методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями обласної дитячої лікарні.

За словами директора департаменту, не потрібно впадати в паніку.

“У мене в районі теж було на харчування закладено 5-6 гривень, але я залучав позабюджетні, додаткові кошти. Тобто, працював, а не панікував. Треба говорити, що на обласну дитячу лікарню цьогоріч закладено 5 мільйонів для придбання обладнання. Якщо керівникові не вистачає медикаментів, то най бере на медикаменти. Але залишаться без нового обладнання. Я говорив з Оксаною Іванівною з цього приводу. Якщо є питання, то приходьте в депарамент і говоріть. Будемо вишукувати можливості і перекидувати гроші. Стане на півроку грошей, то будемо уточнювати і робити все, аби стало. А робити заяви в інтернеті – то грошей від того не прибуде. Щороку приймають один бюджет, а вкінці виходить по-іншому, бо уточнюються і добавляється”, – сказав Мирон Матейко.

Голова постійної депутатської комісії з охорони здоров’я, депутат-свободівець Манолій Піцуряк також висловився  щодо фінансування медицини Прикарпаття цього року:

“Фактично, видатки повністю забезпечено тільки на енергоносії, а медикаменти та продукти харчування обмежені набагато. І це дійсно катастрофа. І в обласних, і районних закладах. Так жити не можна! Але це не тільки проблема дитлікарні, а всіх обласних та районних закладів. Але це не обласна рада врізала і затвердила. Це парламент передбачив у бюджеті на 2016 на 2 мільярди меншу суму, аніж було у 2015 та 2014. І це при тому, що долар значно зріс. Це така політика держави – уряду прем’єра, вищої влади загалом. Я скажу поправді – сьогодні йде руйнування охорони здоров’я в державі. Тому що і міністр, і уряд не хочуть зробити системної реформи, а хочуть все розвалили, а потім приватизувати, що залишиться. Бунт серед медичного персоналу буде назрівати все більше, особливо – коли почнуться скорочення лікарняних ліжок, які за постановою Кадміну 1024 мають сягнути 25%. Адже це означає і скорочення медперсоналу”, – підкреслив депутат.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...