Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про поетапне переведення казахської мови з кирилиці на латинську графіку, а також затвердив новий алфавіт.
Указ на сайті президента свідчить про те, що перехід на латинську графіку має завершитися до 2025 року. Для цього в уряді створять національну комісія, інформує BBC.
Перехід на латиницю у Казахстані почали обговорювати ще в 2007 році за ініціативою президента. У квітні цього року пан Назарбаєв видав розпорядження почати підготовку до введення нової графіки.
“Сьогодні діти в стінах школи вчать англійську мову і без проблем освоюють латинські букви. Тому для молодого покоління не буде жодних проблем”, – заявив у квітні пан Назарбаєв.
За його словами, до 2018 року треба розпочати підготовку фахівців для викладання нового алфавіту і почати друкувати підручники.
Зараз латинський варіант казахського алфавіту використовують казахські діаспори в Туреччині та у низці західних країн, але ніякого офіційного статусу у нього немає. Деякі вихідці з Казахстану, переважно у Китаї, користуються арабським алфавітом.
Кирилицю у якості офіційної абетки все ще використовують в Білорусі, Боснії, Болгарії, Киргизстані, Македонії, Монголії, Росії, Сербії (нарівні з латинкою), Таджикистані, Україні та Чорногорії (нарівні з латинкою)