Керівник “Укртрансгазу” прогнозує “тарифне цунамі” восени в Україні

Автор: Людмила Баран

11 Чер, 2015 20:04

Керівник “Укртрансгазу” прогнозує “тарифне цунамі” восени в Україні

Депутат міськради, президент ПАТ “Укртрансгаз” Ігор Прокопів на прес-конференції 11 червня поділився своїми думками щодо підвищення тарифів на комунальні послуги в Україні. 

Читайте також: Прикарпатця відсторонили від обов’язків керівника Укртрансгазу

Прокопів пояснив, що, по-перше,  існує таке поняття як дефіцит НАК «Нафтогаз України», він є субсидантом для населення. Минулого року  цей дефіцит складав 110 мільярдів гривень.

“Вимоги МВФ, для того, аби видати кредит і підтримати економіку України, провести структурні зміни, намалювали  31 мільярд. Все, більше немає. Виходячи з цих цифр, підняли ціну”, – сказав Прокопів.

Також він розповів про “фізичну аналітику”: порівняння споживання газу в Україні на одну особу, та кількість газу, затраченої на вироблення певного продукту. Ці показники перевищують ті, які є у Польщі та інших європейських країнах, що свідчить про неефективне споживання газу в Україні.

Ці два чинники призвели до встановлення чинного тарифу на газ. Це стимул проводити реформи.

Водночас Прокопів сказав, що його “аналітика” є іншою:

“Що таке є норма 200 метрів кубічних на місяць взимку? Коли я  вийшов з облгазу, для мене це нескладно: в нас 80% людей були в першій категорії – ті, які споживали до дві і півтисячі кубів. Але там є цікава аналітика: з них лише 7% – це індивідуальні квартири, які споживають у середньому 220 метрів кубічних. От тим семи відсоткам треба було довести 200 кубів. Десять відсотків – менше споживання для стимулу. А 68-72% – це приватні будинки, де споживання середнє 350 кубів, то норму треба було довести до 320”.

На його думку, норма все-таки має бути 320.  А ціна газу – у межах трьох тисяч. Комерційного газу – шести тисяч.

 “Вважаю, що уряд з президентом має це вирівняти. Ці пропозиції подав офіційно. З МВФ – собі рахуйте. Є ще люди. Люди це не витримають. Інакше восени ми будемо мати суспільне тарифне цунамі після перших  платіжок. Це моя громадянська позиція, не від Укртрансгазу”, – зауважив Ігор Прокопів.

Також на прес-конференції Прокопів розповів про Спартакіаду “Укртрансгазу” та можливість своєї участі у виборах міського голови Івано-Франківська. 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry