Керівники області підписали угоду про партнерство з Програмою розвитку ООН

Автор: Людмила Баран

08 Жов, 2014 13:15

Керівники області підписали угоду про партнерство з Програмою розвитку ООН

Голова ОДА та голова обласної ради 8 жовтня підписали Угоду про партнерство з представниками  Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Ця Угода передбачає впровадження третьої фази програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області.

Читайте також: До 14 лютого Франківщина має узгодити перелік об’єктів на будівництво з Мінрегіоном, - Гончарук

За словами голови ОДА, попередні дві фази діють з 2008-го року. Впродовж цього періоду було започатковано понад 130 проектів. Як сказав Гончарук,  на сьогодні Івано-Франківська область є першою з поміж інших областей у впровадженні подібних проектів.

Третя фаза буде тривати чотири роки. Вона зосереджена на проектах з енергоефективності, водопостачання, охорони здоров’я. Співпраця з ПРООН є своєрідним кроком до реформи з  децентралізації і підготує громаду до можливого самостійного розпоряджання майном.

“Підписання сьогоднішньої угоди є свідченням нашого бажання рухатися у цивілізованому європейському напрямку розвитку місцевого самоврядування”, – зауважив Олег Гончарук, голова ОДА.

Врахувавши  теперішню складну ситуацію в країні, було збільшено частку фінансування ПРООН до 70%. На реалізацію проектів планують виділити близько півмільйона доларів. Фінансування з обласного бюджету складатиме 25% , і місцевих громад – 5%. Отримати ці кошти зможуть місцеві ради, які переможуть у конкурсі проектів.

“Досі впровадження Проекту на Івано-Франківщині було успішним.  Ваша область може бути яскравим прикладом для навчання інших областей України”, – сказав Джейсінгх Сах, міжнародний менеджер  Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

За словами голови облради Василя Скрипничука, вже приблизно 250 сіл області  стали переможцями конкурсів і отримали допомогу 100-150 тисяч гривень на реалізацію проектів.  Він зауважив, що місцеві громади вміють писати такі проекти. Їх вони продемонстрували на вступному семінарі ІІІ фази Проекту ЄС / ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який відбувся після підписання Угоди.

 

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...