Хабарі у крипті та китайській шкатулці: двох нардепів підозрюють у спробі підкупу топпосадовців (ФОТО)

Автор: Застава Максим

21 Nov, 2023 18:07

Поділитись публікацією
Хабарі у крипті та китайській шкатулці: двох нардепів підозрюють у спробі підкупу топпосадовців (ФОТО)

Двох народних депутатів підозрюють у спробах підкупу голови Держагентства відновлення Мустафу Найєма і віцепремʼєра Олександра Кубракова.

Читайте також: "Наш регіон та місто втрачає туристів": міська рада просить у президента й Уряду реконструювати Франківський аеропорт

Про це пише “Галка” з посиланням на Економічну правду.

Відтак Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру нардепу від фракції “Слуги народу” Андрію Одарченку.

Одарченко намагався підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма.

Нардеп хотів, щоб з фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили кошти на ремонт будівель університету, в якому Одарченко обіймав посаду ректора (дію контракту якого призупинено).

Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити 8% від обсягу фінансування.

Надалі підозрюваний надав топпосадовцю – особі, яка займає особливо відповідальне становище, частину хабаря у розмірі 0,39 біткоїна, що було еквівалентно 10 тис. доларів.

Цього ж дня НАБУ і САП викрили нардепа з групи “За Майбутнє” Сергія Лабазюка на передачі хабаря.  

У серпні 2023 року він звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 мільярд гривень. За це пообіцяв “винагороду” у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії”.

Як пише НАБУ нардеп після надходження 50 млн грн за підряд з відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України через довірену особу надав Найєму відсоток у сумі 150 тисяч доларів.

Передача хабаря відбулась на паркінгу столичного супермаркету, а гроші знаходились у китайській шкатулці, пише НАБУ.