Характеристики смартфонів, вартістю 7-10 тисяч гривень

20 Sep, 2022 14:46

Поділитись публікацією
Характеристики смартфонів, вартістю 7-10 тисяч гривень

В зв’язку з війною за останні місяці смартфони суттєво здорожчали, а доходи більшості громадян у гривнях впали або залишилися на тому ж рівні. Тому зараз придбати модель, яка залишалася б актуальною для середньостатистичного користувача ще кілька років, стало фінансово важче.

Як обирати телефон, коли є фінансові обмеження

В цінових рамках 7-10 тисяч гривень можна знайти модель, яка цілком відповідатиме вимогам середньостатистичного користувача. Звичайно, не слід розраховувати на флагманські характеристики, найвищу продуктивність, бездоганну камеру тощо. Але такі мобільні телефони все ж здатні справлятися і з роботою у важких додатках, і з динамічними іграми.

Отже, щоб пристрій відповідав вашим вимогам, потрібно визначитися з потребами. Наприклад, якщо для вас важлива якість зйомки фото та відео, можливо, доведеться вибрати менший об’єм внутрішньої пам’яті. В погоні за вищою продуктивністю доведеться вибрати гірший екран та ін.

На які характеристики розраховувати

Ринок пропонує рішення від Samsung, Xiaomi, Poco, Motorola, LG, Huawei, Vivo, Oppo та багатьох інших брендів. Характеристики в новопридбаного смартфона можуть бути наступними:

  • Екран. Тип дисплея — всі типи, включно з OLED, AMOLED. Роздільна здатність — до 3120×1440. Діагональ — до 7 дюймів і навіть трохи більше. Частота оновлення зображення — до 120 Гц
  • Процесор. На ринку є рішення від MediaTek, Qualcomm, HiSilicon Kirin (смартфони Huawei), Exynos (Samsung).
  • Оперативна пам’ять. Вона відповідає за багатозадачність та можливість працювати в додатках з високими вимогами по продуктивності. Її об’єм може складати до 8 Гб.
  • Внутрішня пам’ять. Об’єм внутрішнього простору в такій ціновій категорії може становити до 256 Гб. Якщо ви вирішили вибрати менший об’єм, зверніть увагу на можливість встановлення MicroSD.
  • Камера. В пропозиціях ви знайдете моделі з квадрокамерами з роздільною здатністю основного об’єктива до 108 Мп. Пам’ятайте, що крім цього параметру на якість фото і відео впливають і ряд інших: світлосила, розмір матриці і пікселя, наявність стабілізації тощо.
  • Батарея. Місткість може складати до 6000 мАг.

Якщо особливих вимог до конкретних характеристик смартфона у вас немає, а ви просто хочете купити збалансовану сучасну модель, то ту все простіше. В продажі є десятки пропозицій з середніми характеристиками від різних виробників.