Хаті скраю не пощастило: в Угринові застелили вулицю новим асфальтом, але не всю (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Соня Грейда

04 Oct, 2023 15:35

Поділитись публікацією
Хаті скраю не пощастило: в Угринові застелили вулицю новим асфальтом, але не всю (ФОТО, ВІДЕО)

У селі Угринів, що під Івано-Франківськом, копітально відремонтували дорогу на вулиці Солов’їна. Загальна вартість робіт – 1 478 500 гривень. До Галки звернулася місцева мешканка та розповіла, що асфальтом встелили не всю вулицю- її будинок в кінці вулиці єдиний, який залишили без нової дороги.

Галка дізналася деталі у мешканки Юлії Калин, а заступник голови Угринівської сільради Олег Чечіль, розповів нам, чому так сталося.

Юлія розповіла, що влада громади зрозумілої відповіді щодо такого асфальтування не надала. Жінка наголосила, що її чоловік, який прописаний в крайньому будинку на вулиці Солов’їній – військовослужбовець ЗСУ. Тому, за її словами, цією ситуацією влада “плюнула” в обличчя захиснику.

“Чому саме ця ділянка вулиці не заасфальтована? Чому не початок, чому не залишили середину вулиці не відремонтованою, а саме кінець вулиці? До Солов’їної 35, на невеликий той кусочок, як заявив сільський голова, не стало 200 тисяч гривень”,- ділиться Юля.

За словами жінки, голова сільради не зміг надати документи, які підтверджують або пояснюють причину, з якої на вулиці не доробили роботи до крайнього будинку. До того ж жінка вважає, що частину виділених коштів просто розікрали:

“Документального підґрунтя він не мав змоги мені надати, все на словах. Немає в договорі часткового ремонту, є капітальний ремонт з усіма під’їзними шляхами. Тобто всі ці маленькі тоненькі вулички, які йдуть з вулиці Солов’їної, теж мали бути заасфальтовані. Судячи з фотографій, які я вам надіслала це просто на сміх людям зроблено. До речі, роботи мали б закінчити до 29 грудня, а скінчились вони протягом двох днів. Теж виникають питання до якості прокладання цього асфальтного покриття, бо в кошторисі вказано багато матеріалів, декілька шарів асфальту. Сумніви виникають, чи там дійсно проведена якісна робота, чи просто майже півтора мільйона гривень десь розписались, роздались і так далі”.

В коментарі Галці заступник голови Угринівської сільради Олег Чечіль пояснив, чому на Солов’їній не доклали кілька метрів асфальту:

“Роботи виконуються згідно з проєктом. Ми не асфальтуємо дорогу, якщо хата розміщена десь в такій частині. Там немає будинків, там є землі під забудову. От і проєкт був розрахований на ту частину вулиці, де вона забудована повністю. А там де проживає дана людина, вона не входила в проєкт”, – сказав чиновник.

Проте чоловік наголосив, що вони не відмовлялися від асфальтування тієї ділянки дороги повністю. В планах є поставити асфальт на кожній вулиці Угринева.

“Ми не відмовляємося категорично від цієї вулиці. Ми от завезли в червні щебінь туди, щоб хоч трохи покращити дорожні умови. Зараз просто не логічно робити асфальт там, де є просто земельні ділянки, які будуть забудовуватися теоретично через рік, 5 чи 10 років. Коли там будуть забудови, туди їздитиме великогабаритний транспорт і він буде псувати асфальт. Все було зроблено згідно з проєктно-кошторисною документацією”,- зазначив Олег Чечіль.

До слова, у договорі на капітальний ремонт вулиці, як і в його кошторисі, які опубліковані на сайті “Прозоро”, немає чіткого визначення, де мають починатися та завершуватися роботи на Солов’їній.