Хазяїн «Буковеля» взяв ще третину мільярда на секретний ремонт траси на Мукачево

Автор: Застава Максим

02 Вер, 2019 18:46

Поділитись публікацією
Хазяїн «Буковеля» взяв ще третину мільярда на секретний ремонт траси на Мукачево

Служба автомобільних доріг у Закарпатській області 27 серпня за результатами тендеру замовила ТОВ «ПБС» поточний середній ремонт автодороги державного значення Н-09 Мукачеве – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів на 382,37 млн грн.

Читайте також: Аудитори перевіряють, чому біатлонний комплекс у Буковелі будують на приватних землях

Про це повідомляється у системі «Прозорро», передають Наші гроші.

До кінця 2020 року трасу відремонтують на ділянці км 43+500 – км 73+300 довжиною 30 км. Підсумкова відомість ресурсів і кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та устаткування з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Гарантійний строк на будівлі та споруди експлуатаційної та автотранспортної служб становить 12 років, на основу дорожнього одягу – 10 років, на цементобетонне покриття – 8 років, на водопропускні труби і регуляційні споруди – 6 років, на дорожнє огородження і розмітку полімерною стрічкою – 5 років, на розмітку пластиком – 3 роки, на дорожні знаки і напрямні стовпчики – 2 роки, на розмітку фарбою – півроку. На заробітну плату піде 6,14 млн грн., тобто 2% загальної вартості підряду. На прибуток відведено ще 1% – 2,37 млн грн. Ціна угоди на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 387,01 млн грн.

ТОВ «ДП «Алькор» і ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» не допустили до аукціону. бо вони в довідках про матеріально-технічну базу не вказали щодо частини позицій інформацію про те, чи це обладнання, чи технічний засіб. Крім того, «Онур Конструкціон Інтернешнл» ще й не подала технічний паспорт на асфальтобетонний завод. Обидві фірми оскаржили своє відхилення в АМКУ, проте адмінколегія визнала його правомірним.

Допущеними конкурентами були великі підрядники західних дорожників ТОВ «Техно-Буд-Центр» і ТОВ «ШБУ-77», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону.

Франківський «ПБС» Іванни Непик контролює екс-нардеп Олександр Шевченко. У 2014 році він обрався до парламенту від «Блоку Петра Порошенка», а потім вийшов із фракції. Шевченко керував курортом «Буковель», який належав Геннадію Боголюбову та Ігорю Коломойському. Курорт у Поляниці поблизу від іншої частини ремонтованої траси Н-09 був у заставі «Приватбанку», який націоналізували у 2016 році. Також Шевченко відомий як товариш екс-губернатора Вінниччини Анатолія Матвієнка, чий племінник Сергій Березенко є впливовим нардепом від БПП в оточенні Петра Порошенка.

Цьогоріч Шевченко ішов у ВРУ як самовисуванець і член партії «УКРОП», але знявся на користь Андрія Сторожука («Слуга народу»), який програв Оксані Савчук («Свобода»).

Із 2014 року «ПБС» узяв підрядів на 14,39 млрд грн, з яких 4,47 млрд грн – по трасі Н-09.