“Херсон звідусіль”: як херсонці відправляли з Франківська символічні листівки (ФОТОРЕПОРТАЖ)
21 Тра, 2024 18:08
21 травня в релокованому до Івано-Франківська Херсонському державному університеті відкрили виставку “Херсон звідусіль” та погасили поштові марки, присвячені місту. Всі гості мали змогу відправити будь-кому і будь-куди фірмову поштову листівку зі спеціальною маркою.
Про це пише “Галка” з місця події.
Проєкт “Херсон звідусіль” — це набір з 12 поштових листівок із зображеннями робіт херсонських митців: Макса Афанасьєва, Вікторії Березіни, Маргарити Болгар, Олександра Жуковського, Олександра Печерського, KAR, Надії Петровська, Михайла Рая, Ліліани Реліч, Юлії Розенцвейг, Артура Сумарокова, Костянтина Терещенка, Світлани Юр’єви.
“Хтось із цих митців поїхав у глиб України, хтось — вимушено переїхав за кордон, але всі вони відчувають сильний зв’язок з Херсонщиною. Ось, наприклад, роботи чудової художниці Ліліани Реліч. Зараз вона живе в Великобританії. Українка, херсонка, проводить там майстеркласи для місцевих. У неї все добре, але щоночі їй сниться не прекрасна Британія, а херсонські плавні. І вона малює їх щодня. Має вже цілу серію таких картин”, — зазначає кураторка проєкту “Херсон звідусіль”, культурна менеджерка Олена Афанасьєва.
Ініціатор проєкту, керівник Театральної лабораторії “Тотем” Микола Гоманюк розповів, що головною метою акції є підтримка херсонців та обмін любов’ю:
“Ми хочемо підтримати відчуття єдиної, згуртованої Херсонської громади. Тому ми започаткували такий обмін листівками між тими херсонцями, що знаходяться зараз у Херсоні, та тими, хто знаходиться по всьому світу. Але хочеться мати щось фізичне, бо соціальні мережі, як на мене, трохи знецінюють спілкування. А листівка дуже теплий спосіб спілкування. Ти коли отримуєш листівку, зазвичай це ж несподівано відбувається: щось вивалюється з поштової скриньки… Я вам скажу, що іноді емоції розпирають. Я знаю, що люди іноді так розчулювалися, що плакали”, — каже Микола Гоманюк.
Всі охочі мали змогу відправити фірмову листівку на будь-яку адресу в Україні чи у світі. Таким чином, додає Гоманюк, вони ще й вчергове нагадують, що Херсон був, є і завжди буде українським містом:
“З іншого боку, ми ж коли пересилаємо листи, ми ставимо українську марку, український штемпель, тож всі знають, що Херсон — це Україна”, — зазначає автор проєкту.
Жанна Красуцька відправляла листівку додому — у Чорнобаївку, що на Херсонщині. На Прикарпатті жінка живе вже другий рік. За цей час Івано-Франківськ їй полюбився, та все ж вона сподівається невдовзі повернутися у рідне місто:
“Знаєте, як то є — нове місто наповнює тебе новим, з’являється новий погляд, нові враження, прив’язаності. Я вдячне за те, як гарно Франківськ нас прихистив, але всі ми сумуємо за домом. Я дуже хочу повернутися. Та ми будемо терпіти й будемо робити все можливе, щоб дочекатися перемоги”, — говорить Жанна Красуцька.
Галина Семенова також підписала листівку, але не відправила, а зберегла собі “до кращих часів”, адже наразі її селище Новоолексіївка тимчасово окуповане росіянами:
“Я обов’язково відправлю цю листівку, коли повернуся додому. Хочу надіслати її з вільної Новоолексіївки”, — зізнається Галина Семенова.