Хімія в 3D і жуйка, що лікує: франківські стартапери поділилися успіхами своїх проектів (ФОТО)
15 Тра, 2019 10:42
Четверо франківських стартаперів-переможців міського конкурсу проектів у 2018 році поділилися успіхами щодо реалізації своїх проектів.
У стінах мерії 15 травня винахідники продемонстрували присутнім презентації з описом своїх творінь, а також поділилися ходом реалізації проектів, інформує “Галка”.
Перший представлений проект проект передбачає впровадження технологій мобільного навчання та доповненої реальності для вивчення хімії в закладах середньої освіти. Він дозволяє бачити учням молекули, реакції і процеси у 3D-форматі. Автор: Лілія Мідак. З міської казни на це дали 50 тисяч гривень.
“Ми проаналізували підручники, і переважно там чорно-білі зображення. Вони не є інформативними. Зараз діти добре знаються на планшетах/телефонах. Варто лише завантажити спеціальний додаток з Google Play і завдяки ньому діти можуть вивчати хімію цікавіше і все зрозуміліше”, – каже Мідак.
Вона додала, що в подальшому проект охопить всі природничі науки.
Секретар міської ради Оксана Савчук запропонувала організувати зустріч з учителями хімії місцевих шкіл, аби ті навчилися користуватися цією технологією.
Далі розповіли про “Термостан” – носимий медичний термометр, який результати вимірів присилає на смартфон. Зручність у тому, що можна відслідковувати стан свого здоров’я певний час, перевіряючи температуру тіла. Збережена на телефон інформація відсилається лікарю. Цей термометр постійно відстежує температуру тіла. Він кріпиться до тіла і є комфортним для повсякденного користування.
Автор: Василь Суп. На реалізацію міська влада дала 50 тисяч гривень.
Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що це є дуже хороша ідея. Особливо для лікарень.
“Було б добре створити аналогічний пристрій для замірів тиску”, – запропонував Марцінків.
Автор проекту відповів, що думає над цим.
Далі розповіли про налагодження серійного виробництва приладу для контролю теплоти згоряння природного газу “GAS-HI-Q”. Завдяки ньому можна економити гроші, час і підвищити ефективність газового обладнання. Автор проекту: Андрій Карпаш. З бюджету Івано-Франківська на це виділили 50 тисяч гривень.
Ігор Рибіцький, один зі співучасників проекту зазначив, цим вже зацікавилися в “Івано-Франківськгазі”.
Далі розповіли про лікувальну жуйку на основі карамелізованого меду, воску та прополісу для лікування стоматологічних захворювань. Автор: Сергій Курта. Вартість реалізації: 100 тисяч гривень.
“У 99% людей є ті чи інші захворювання зубів. Мед є прекрасним методом лікування”, – каже Курта.
Він додав, в Ужгороді дослідили цю жуйку і підтвердили її ефективність. Тож її пустять у серійне виробництво. Також у Польщі на міжнародному науковому конкурсі цей винахід посів третє місце.
До слова, цьогоріч в Івано-Франківську оголосили аналогічний конкурс. Призовий фонд – 250 тисяч гривень. Кінцевий термін подання проектів – 29 травня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франківських айтішників кличуть позмагатися за місце у першому Інкубаторі соціальних проектів