«Хлібом-сіллю»: франківців запрошують на онлайн-прем‘єру кіновистави про еміграцію українців до Польщі

Автор: Застава Максим

17 Лис, 2020 12:35

Поділитись публікацією
«Хлібом-сіллю»: франківців запрошують на онлайн-прем‘єру кіновистави про еміграцію українців до Польщі

Франківців запрошують на онлайн-прем‘єру проєкту «Хлібом-сіллю», який втілюють Франківський драмтеатр і польський театр імені Гелени Моджеєвської у Лігниці.

Читайте також: Франківський драмтеатр відкриє сезон благодійним показом "Бою за Україну" в Тернополі

Тема співпраці – українська еміграція до Польщі та налагодження діалогу, інформує «Галка».

«Довкола посиленої еміграції українців до сусідньої Польщі, куди втікають від бідності, а також і від війни, є чимало стереотипів. Багато хто не хоче помічати аналогії з еміграцією поляків до Німеччини чи Англії. Так, Україна нині – один із лідерів за кількістю працездатного населення, що працює не на батьківщині. Саме задля подолання численних упереджень, непорозумінь та однобоких висновків і з’явилася творча ідея – опрацювати цю тему через особисті документальні людські історії та зняти про це фільм, порівняти українські та польські погляди на еміграцію українців до Польщі», – розповідають творці кінопроєкту.

У неділю, 22 листопада, о 20:00 на ютуб-каналах театрів відбудеться прем‘єра театрального кінопроєкту «Хлібом-сіллю».

«Для нас ця співпраця є важливою, бо українська громада відіграє велику роль у житті Польщі. Це було складне завдання, але нам вдалося вдало поєднати акторські трупи двох театрів і досягти гарного результату. Дуже хотілося, аби історії вийшли справжніми», – розповідає директор театру в Лігниці Яцек Гломб.

У проєкті від Франківського драмтеатру беруть участь чотири актори – заслужені артисти Галина Баранкевич і Юрій Хвостенко та артисти театру Іванна Сірко й Павло Кільницький.

«Дуже тішуся, що ми вже маємо готовий фінальний продукт. Між нашими театрами останнім часом є багато спільного і впевнений, що ми досягнемо ще кращого результату. Ми не оминаємо своєю творчою увагою соціально значущі болючі теми, театр у Лігниці також є небайдужим до складних тем, і прикладом цьому є ідея такого проєкту», – зазначив директор Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

Автор сценарію і режисер вистави Рафал Цєлюх каже, що пандемія внесла свої корективи у плани театрів, але вони й далі сподіваються на «живу» зустріч з глядачами. Проте і в таких умовах вдалося підготувати якісну роботу.

Актор Юрій Хвостенко розповідає, що на особистому досвіді зіштовхувався зі стереотипами, про які йдеться у кіно:

«Цей проєкт – крок Польщі й України назустріч один одному. Сподіваюся, що глядачі зрозуміють, що з обох сторін живуть добрі люди, й слід забути про стереотипи та товаришувати».

Режисер візуального ряду та монтажу Бартош Булянда підкреслив, що історію війни між Україною та Польщею потрібно залишити в минулому, а зараз – будувати хороші стосунки між країнами. Спільна праця театрів теж посприяє цьому.