«Хочемо, аби на вулицях Франківська не гинули люди»,- Смушак про програму нульової смертності на дорогах

Автор: Єва Жасминова

02 Бер, 2021 09:45

«Хочемо, аби на вулицях Франківська не гинули люди»,- Смушак про програму нульової смертності на дорогах

У Франківську вивчають шведську програму зниження смертності від ДТП VIision Zero. Для того, аби на дорогах нашого міста не гинули люди, планують поставити більше світлофорів, а замість лежачих поліцейських – «берлінські подушки».

Про підвищення безпеки руху та програму нульової смертності на дорогах Івано-Франківської ТГ під час щотижневої оперативної наради 2 березня розповів заступник міського голови Михайло Смушак.

Йшлося про те, що вулиці міста потребують змін, адже є багато місць, де люди переходять дорогу із думкою “виживу чи не виживу”, каже Смушак, пише “Галка”.

«Кожного року на дорогах України гине близько 4 тисячі осіб, а 30 тисяч зазнає травмувань. Пішоходи та велосипедисти- це ті люди, які не несуть школи іншим, але саме вони найбільше страждають під час ДТП. Найбільша частка аварій трапляється внаслідок перевищення швидкості», -розповідає Смушак.

Він зазначив, що минулого року у ДТП в Івано-Франківську загинуло 11 людей, травмувалося 229. Під час доповіді Смушак використовував карту, де позначено, на яких  вулицях ставалися ДТП з летальними наслідками: визначено де загинули пішоходи, велосипедисти, де були аварії автомобілів. На противагу такій невтішній статистиці заступник міського голови запропонував змінити деякі вулиці, встановити нові світлофори, кільця, а лежачих поліцейських замінити “берлінськими подушками”.

“То ж що робити з цією статистикою? Ми хочемо, аби Івано-Франківськ став першим містом в Україні, де на вулицях не будуть гинути люди. Яким чином ми хочемо підійти до цього? Потрібно зменшити смуги, адже це сприяє концентрації водія, і відповідно більшій безпеці. Також є такий метод- викривлення траєкторії руху – тобто зробити вулицю, на якій ніхто не розженеться. Є інноваційна річ – спільний простір, це, або щось подібне хотілося б реалізувати, як у нас на вулиці Шевченка. Кільцевий рух на перехрестях теж забезпечить більшу безпеку, але важливо, аби були напрямні острівці, бо у нас на Мазепи є кільце, де часто хтось вилітає і перевертається. Також варто зробити антикишені, щоб люди не вискакували з-за припаркованих автомобілів. Класні «берлінські подушки», адже вони кращі за лежачі поліцейські. На Вовчинецькій ця ідея підійшла б, бо там не тримаються лежачі поліцейські. Також важливо освітлювати пішохідні елементи», – каже Смушак.

Також йшлося про те, що острівці безпеки у місті вже дуже багато де пошкоджені, і «люди просто перебігають ту дорогу з думкою «виживу/ не виживу», тому по багатьох вулицях треба зробити нові острівці безпеки.

Зокрема, за словами Смушака небезпечні з точки зору безпеки дорожнього руху у Франківську вулиці: Надрічна та Івасюка, Миколайчука, Стуса. А також є небезпечні пішохідні переходи: на Пасічній та Галицькій.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 2
  • like
2
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...