“Хочемо, щоб Україна скоріше перемогла”, – діти з села Спас збирають кошти для ЗСУ (ФОТО)
22 Жов, 2024 19:44
У селі Спас Коломийського району на Івано-Франківщині двоюрідні брати організували волонтерську ініціативу, завдяки якій торік їм вдалося зібрати близько 50 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України. Діти виходять на дорогу, зупиняють автомобілі та пропонують цукерки в обмін на донати.
Арсен, Артур та Матвій, організували збір коштів самостійно, облаштувавши місце у центрі села та прикрасили його національним прапором.
“Галка” розповідає про хлопчаків та їх волонтерство.
Ініціатива появилася у школярів, які бачили, як місцеві дорослі допомагають військовим з їхнього села.
“Також дітки бачили по телевізору, як інші діти волонтерили, і спиталися, чи можуть долучитися. Я, як мама, звичайно, дозволила”, – розповіла Ольга Тимофіїв, мати Арсена.
З кожної волонтерської акції вони зазвичай збирають не менш ніж 2 тисячі гривень.
“Дітки повинні розуміти, що в нас в країні війна, і зараз треба допомагати — хто як може”, – додає Ольга Тимофіїв.
10-річний Арсен Тимофіїв пояснює – волонтерить разом з братами, бо хоче, аби війна закінчилася швидше.
“Я хочу, щоб скоріше Україна перемогла і щоб все було добре. Щоб всі військові повернулися додому”, — каже він, додаючи, що хоче, щоб інші діти також долучалися до допомоги. Наприклад, малюючи малюнки або виготовляючи свічки.
“Я відчуваю, що якщо я буду цим займатись, і якщо усі будуть залучатись до допомоги, то скоро буде перемога. Хочу, щоб люди робили все, що можуть”, – додав Артур Яремійчук.
Зібрані кошти діти передають старості Уляні Пігуляк, яка розподіляє їх на потреби військових. До слова, саме староста подарувала дітям прапор України.
“Юні волонтери за цей рік назбирали 18 тисяч гривень. У нас з села в ЗСУ понад 30 чоловіків – ми з ними контактуємо і закуповуємо їм все необхідне. Кошти від діток спрямовуємо на авто для одного з наших Захисників. До речі тільки наше село Спас від початку повномасштабного вторгнення закупило вже 15 авто”, – розповіла Галці Уляна Пігуляк.
А від Захисників діти отримують пам’ятні шеврони.