Хочу, щоб моє рідне село розвивалось, – власниця сироварні на Косівщині розширила виробництво

Автор: Турій Роман

10 Jun, 2023 13:15

Поділитись публікацією
Хочу, щоб моє рідне село розвивалось, – власниця сироварні на Косівщині розширила виробництво

Христина Закревська, власниця сироварні Budz Baran в селі Шепіт Косівського району Івано-Франківської області, завдяки гранту розширила переробку молока: це допомогло селянам отримати додатковий дохід від мануфактури. 

Раніше фермерка виграла грант від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience в рамках освітньо-грантової програми TalentA. Жінка розширила переробку до 800 літрів молока в день. Це дозволило їй забезпечити ринок збуту для 40 домогосподарств свого району, які тримають корів та раніше не мали змогу продавати молоко. 

Про це Галку інформує команда програми ТalentA-2023.

Сироварня Budz Baran – це невеличке родинне підприємство, яке засноване в 2020 році та зараз випускає вже 25 видів продукції. Подружжя Закревських відкрило її на базі власного фермерського господарства і за рахунок двох виграних в програмі TalentA грантів – в 2021 та 2022 роках –побудувало підвал для визрівання сирів та придбало промислове виробниче обладнання, що дало змогу суттєво збільшити потужність сироварні. Завдяки цьому Закревські наростили обсяг закупівлі молока у односельців, які до цього часу не мали належного ринку збуту, що дозволило громаді підвищити рівень прибутку залучених домогосподарств. 

«Я хочу, щоб моє рідне село розвивалось і, попри свою віддаленість від великих міст, мало свої можливості. Гранти від Corteva Agriscience дали мені змогу почати бізнес, розвивати себе, допомагати іншим та нашій громаді. А програма TalentA дала мені необхідні для розвитку бізнесу знання та навички. Я дуже вдячна цій можливості і впевнена, що завдяки TalentA малий бізнес отримує поштовх для розвитку, а це значить розвиток для громад, де він працює», – говорить Христина Закревська. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фермерка з Косівщини відмовилась від медичної кар’єри, створила сироварню та забезпечила доходами односельців

«Підтримка жіночого фермерства є важливим стимулом для відновлення економіки регіонів та збереженню продовольчої безпеки, яка є особливо хиткою під час війни. Особливо це важливо для невеличких сіл, які часто залишаються поза увагою громадськості. Заради таких проєктів, як Budz Baran Христини Закревської, Corteva вже вдруге за час війни реалізує проєкт TalentA, даючи можливість жінкам-фермеркам продовжувати працювати та допомагати своїм громадам, наближуючи нашу Перемогу», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні.

TalentA є міжнародною освітньо-грантовою програмою, яку Corteva Agriscience в Україні реалізує вже четвертий рік поспіль, сприяючи покращенню продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві. В умовах повномасштабної війни програма є одним з соціальних проєктів, що підтримуються компанією заради України. Протягом всього періоду існування TalentA в Україні її інституційним партнером є Міністерство аграрної політики та продовольства, яке працює разом з Corteva заради розвитку жіночого фермерства та зміцнення сільських громад. 

Про програму TalentA

TalentA – міжнародна інноваційна освітньо-грантова програма для розвитку та підтримки талановитих сільських жінок-фермерок і покращення продовольчої безпеки їхніх громад. Ініційована компанією Corteva Agriscience у 2019 році разом із Федерацією асоціацій сільських жінок Іспанії (FADEMUR) в Іспанії, програма нині успішно реалізується також в Україні, Польщі, Португалії, Румунії, Молдові, Угорщині та Аргентині та об’єднала вже понад 900 талановитих фермерок.

Читайте також: Як фермерка з Косівщини відмовилась від медичної кар'єри, створила сироварню та забезпечила доходами односельців