Холодильник, балкон, шафа: де краще зберігати овочі у квартирі

Автор: Застава Максим

26 Oct, 2022 13:10

Поділитись публікацією
Холодильник, балкон, шафа: де краще зберігати овочі у квартирі

Економні господині вважають за краще закуповувати продукти тривалого зберігання одразу на тиждень, місяць чи сезон.

У популярній мережі супермаркетів з’явився зручний сервіс Novus.Online: дистанційний шопінг з надомною доставкою. Серед переваг: бонуси, відсутність мінімальної суми замовлення, вибір зручного часу та адресна доставка овочів Київ та прилеглі райони Київської області вже оцінили вигоди сервісу та якість товарів. Як зберегти овочі у квартирі до наступного замовлення?

Картопля

Бульби картоплі не зберігають у холодильнику: холод перетворює крохмаль на цукор. Вплив ультрафіолету запускає відразу два негативні для якості картоплі фактори:

  • синтез хлорофілу – бульби набувають зеленого відтінку;
  • вироблення характерного для пасльонових отруйного соланіну, який не зникає після теплової обробки

Оптимальний варіант зберігання: темне приміщення або вкрита непрозорою тканиною дерев’яна скринька. Температура від +5 до +7ºС: підлога на лоджії, шафа на балконі.

Цибуля

Декілька місяців зберігається цибуля пізніх сортів із лушпинням золотистого кольору. Цибуля не любить велике навантаження, тому її зберігають не купою, а у вузьких сітках з гарною вентиляцією. Температура зберігання 7-13ºС. 

Часник

Без спеціальних умов зберігання часник висихає за 2 місяці. У холодильнику пряність втрачає всі корисні властивості та характерний аромат. Найкращий спосіб зберегти часник надовго: невеликі мішечки з натуральної тканини. Попередньо тканину вимочують у міцному розчині звичайної солі: це захистити часник від зайвої вологи та шкідливих комах.

Буряк та морква

Коренеплоди зберігають свої корисні властивості в холодильнику, темній шафі або ящику. Прямі сонячні промені та температура вище +15ºС прискорюють псування овочів. Великий запас моркви зручно зберігати в дерев’яному ящику, що наповнений чистим річковим піском або лушпинням цибулі.

Помідори, баклажани, цукіні, капуста

Всі ці овочі зберігають свій зовнішній вигляд та харчову цінність у домашньому холодильнику. Термін зберігання – до двох тижнів. Дотримуйтесь правила товарного сусідства:

  • окремо від фруктів;
  • баклажани та помідори, що лежать упереміш в одному ящику, зіпсують смак один одного.

Оптові продавці та рітейлери зберігають овочі в особливих кліматичних умовах, ще недоступні у квартирах. Чи не хочете викидати зіпсовані овочі? Оформляйте в Novus.Online кількість, яку зможете використати за 1-2 тижні. Нехай зберіганням та доставкою додому овочів займаються фахівці.

ПРОМО