Хотіла отримати допомогу від держави: шахраї видурили в коломиянки 15 тисяч гривень

Автор: Андрій Макітра

28 Лют, 2024 10:46

Поділитись публікацією
Хотіла отримати допомогу від держави: шахраї видурили в коломиянки 15 тисяч гривень

Коломиянка хотіла отримати нібито матеріальну допомогу від держави в інтернеті. Перейшла за посиланням та вказала свій номер телефону. Тоді зателефонував “псевдобанкір”. Йому жінка розповіла дані особистого банківського кабінету. В результаті втратила 15 тисяч гривень.

Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу ГУНП в Івано-Франківській області.

За допомогою до коломийських поліцейських звернулась місцева мешканка. Жінка в мобільному додатку побачила повідомлення про отримання матеріальної допомоги від держави.

Коломиянка перейшла за посиланням та вказала свій мобільний номер. Тоді до жінки зателефонував нібито працівник банку. Він розповів їй, що для нарахування коштів необхідно підтвердити вхід до особистого банківського кабінету. Жінка виконала всі вказівки. З її рахунку шахраї перерахували 15 тисяч гривень.

“Аферисти в мережі за допомогою фішингових посилань виманюють гроші у прикарпатців під виглядом надання державних виплат. Громадяни, вказують конфіденційні дані на підозрілих ресурсах створених шахраями. Після чого шахраї привласнюють гроші потерпілих”, – зазначили у поліції.

Правоохоронці закликають громадян бути пильними та радять:

– отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;

– уважно перевіряти URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;

– не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах;

– якщо ж фінансову інформацію розголошено, негайно зверніться до банку та заблокуйте платіжну картку;

– не повідомляйте нікому свої персональні та банківські дані.

– у разі підозри шахрайських дій в Інтернеті – звертатись до найближчого відділу поліції або ж повідомте кіберполіцію на електронну пошту: [email protected]