Хто з прикарпатських нардепів добровільно подав декларацію за 2021-2022 роки (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Андрій Макітра

25 Sep, 2023 19:22

Поділитись публікацією
Хто з прикарпатських нардепів добровільно подав декларацію за 2021-2022 роки (ІНФОГРАФІКА)

53 народні депутати України добровільно подали майнові декларації за 2021 рік. За 2022 рік їхня кількість зменшилась до 38. Серед народних обранців з Прикарпаття, за обидва роки декларації добровільно подали Ігор Фріс (Слуга Народу) та Оксана Савчук (позафракційна). Інших депутатів у списку немає.

Такі дані Рух ЧЕСНО отримав від НАЗК наприкінці вересня, пише Галка.

Зазначається, що найбільша кількість добровільних декларацій надійшла до НАЗК від фракції влади “Слуги народу”, а за відсотком від загальної чисельності фракції чи групи від представників “Відновлення України” та “Довіри”.

Серед керівництва парламенту декларації подав лише голова ВРУ Руслан Стефанчук за обидва роки. Натомість перший заступник спікера та колишній лідер партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко в інтерв’ю Руху ЧЕСНО заявляв, що він “у процесі подання”, проте його декларації досі немає в переліку.

Серед керівництва парламентських фракцій декларацію подав лише голова монобільшості Давид Арахамія, за обидва роки.

Довідково: Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 9534 із пропозиціями президента Володимира Зеленського після ветування, який передбачає відкриття декларацій. Реєстр е-декларацій відкриють через 60 днів після набуття чинності законом, оскільки є спецкатегорії декларантів — військові, полонені, люди, які перебувають на окупованих територіях або постійно працюють на території ведення бойових дій, декларації яких уже наявні в системі, але їх необхідно вилучити з публічного доступу для гарантування безпеки таких осіб. За ухваленим законом, декларанти зобов’язані подати декларації до 31 січня 2024 року за попередні роки та до 31 березня 2024-го за поточний рік.

Читайте також: Цьогоріч двоє прикарпатських нардепів — серед “найдорожчих” у Верховній Раді (СПИСОК)