Кіберполіція закрила онлайн-ресурс FS.TO

Автор: Турій Роман

15 Лис, 2016 22:38

Кіберполіція закрила онлайн-ресурс FS.TO

Департамент кіберполіції Національної поліції України закрив популярний онлайн-ресурс FS.TO.

Про це пише ain.ua.

У повідомленні говориться, що була припинена робота групи “піратських онлайн-кінотеатрів”, в яку входили ресурси FS.TO, BRB.TO, FS.UA та CXZ.TO.

Як зазначається, обшук проводився в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 176 (порушення авторських і суміжних прав) УКУ. Обшуки проводилися в офісах, дата-центрах, а також будинках фігурантів виробництва.

Справу порушено за зверненням правовласників з Американської асоціації кінокомпаній і ряду українських компаній. Вони заявили про збитки в розмірі близько 5 млн грн.

Згідно з повідомленням, кіберполіція буде моніторити появу FS.TO під іншим доменним ім’ям.

Редакції підтвердили дані про закриття сайту в асоціації правовласників УАА.

За словами голови асоціації Володимира Ілінга, УАА неодноразово подавала скарги на порушення авторських прав цим ресурсом.

“Ми зверталися і до адміністрації сайту з вимогою видалити посилання на контент, але посилання з’являлися буквально через пару годин. Ми неодноразово зверталися і до правоохоронних органів, але сайт постійно міняв домен, місце розташування – нібито знаходився не в Україні, хоча за нашими даними, їх сервера весь час були тут, як і власники”, – говорить він.

В кінці минулого року УАА в черговий раз подала заяву про порушення в роботі сайту, і поліція після перевірок почала розслідування, яке і призвело до визначення місцезнаходження серверів FS.TO.

“Судова перспектива цієї справи поки незрозуміла, за минулий рік не було жодного вироку в справі про порушення авторських прав в інтернеті. Не хотілося б, щоб сайт відновив роботу під іншим ім’ям. Але в цілому, його закриття – це позитивний крок”, – зазначає глава асоціації.

Відомо, що в ході розслідування затримано 19 осіб, причетних до створення ресурсу, які адміністрували і наповнювали сайт контентом.

Нагадаємо, це не перший раз, коли FS.TO йде в офлайн. У жовтні 2013 року міліція вилучила сервери онлайн-ресурсу в ході розслідування за скаргою Української антипіратської асоціації (УАА).

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...