Киця-спинальниця та “Сонечко” з кулею в хребті. Як у Франківську шукають люблячих господарів для особливих котиків (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

22 Жов, 2020 18:03

Поділитись публікацією
Киця-спинальниця та “Сонечко” з кулею в хребті. Як у Франківську шукають люблячих господарів для особливих котиків (ФОТО)

Як інформувала Галка раніше,  в Івано-Франківську відкрили тимчасову оселю для безпритульних котів. Тут є магазин, веткабінет та замість кліток апартаменти для хвостатих. 

Волонтери Благодійної організації  “Дім Сірка” відкрили першу та наразі єдину в Івано-Франківську тимчасову оселю для безпритульних котів 20 вересня. Звідси за місяць вже віддали близько двох десятків котів.

Тут є  кімната адопції, там знаходяться тварини, які вже здорові і готові до прилаштування. Перш ніж туди потрапити вони проходять карантин, обробку, вакцинацію, ревакцинацію.

(ред. В перекладі з латини adoptio перекладається як усиновлення/удочеріння та не має аналогу в українській мові по відношенню до тварин. Тож використовуємо розповсюджений термін “адопція тварин”.)

Майже 90% котів, яких сюди приносять – після травм, і хоч після лікування та адаптації тваринки почуваються добре, є проблема їх з прилаштуванням.

“Ми хотіли б, щоб відсоток прилаштування тварин був більший, ніж прибуття. Якщо ми хоч одного кота прилаштуємо – ми вже радіємо, але потім приносять ще 5 тварин. Нажаль наразі досить малий відсоток прилаштування. Я не розумію чому так, бо ці кіточки, які живуть тут, вони дуже ласкаві, вдячні. Це не те, що породиста кішка, яка буде шипіти чи проявляти якісь нюанси своєї породи”, – розповідає адміністраторка “Світу Сірків” Валентина Дуранович.

Тваринки, яких забирають звідси, мають право на безкоштовне обслуговування, також власники можуть розраховувати на інформаційну допомогу. Проте будь-кому кицю не віддають, перед цим з майбутнім власником проводять співбесіду. Основними табу є – коли хочуть собаку  на “ланц” і кота на вулицю в село. Про таке прилаштування й мови бути не може.

“Вони всі дуже грайливі, добрі, немає жодної кітки, яка була б з поганим характером. Ми завжди опитуємо людей як у них справи з новими улюбленицями. І якщо є якісь нюанси чи з поведінкою, чи зі здоров’ям тваринки, просимо звертатись до нас, ми завжди допоможемо чи інформаційно чи в лікуванні. Всі люди дуже задоволені нашими тваринами, приходять дуже вдячні, кажуть що ці тварини дуже добрі і дякують, що їх забрали в сім’ю”, – каже адміністраторка.

Тут вірять, що кожна тварина знайде свого господаря, по іншому не може бути. За весь час ще жодну тварину  ніколи не випускали на вулицю, якщо не змогли прилаштувати. Тобто, тварина живе тут до того часу, поки не знайдеться господар. Це може бути й рік, два, три, п’ять…

Є тут дуже особливі жителі, які пережили неймовірно багато болю. Їх важко прилаштувати, вони для когось стали “обузою”, від них відмовились. Але коли такі тваринки попадають в справді добрі руки, вони дарують свою любов безмежно.

До прикладу, тут живе неймовірна киця Марфа, яка потрапила в ДТП, її збила машина. Вона поступила з сильною травмою тазу і хребта. Марфа окрім болю фізичного відчула ще й сильну зраду, адже до травми вона була господарською тваринкою, а після господар від неї відмовився.

“Її принесли на лікування в приватну клініку, там її побачила Наталя, і почула, що господарі хотіли усипити тваринку, бо лікування виявилось занадто дорогим. Наталя звісно ж забрала її до себе. Їй зробили операцію, вона адаптувалась, потрошку розходжувалась. Пройшов рік, кіточці нічого не бракує, вона вже готова до господарів, але є нюанс, через те, що в неї була травма хребта вона трошки пісяє під себе. Тому її важко прилаштувати.”

Також є киця Сонечко, це улюбленець Наталі (ред. тут і надалі йдеться про керівницю БО «Дім Сірка» Наталю Когут). Він буквально живе із кулею в хребті.

“Він зараз знаходиться на лікуванні, бо у нього дуже запалена лапка. В клініці “Олвет” йому ампутують лапку, бо у нас поки немає такої апаратури. Сонечко наполовину паралізований, його сечовий міхур виведений на живіт, тобто він сам не ходить в туалет, їсть лише певний лікувальний корм. Але він повзає, ми вдягаємо йому памперс і так він гуляє по залі. У нього стріляли, тому в нього куля в хребті. Його знайшли на дачі, привезли в клініку, стан був дуже важкий, ніхто не гарантував, що він виживе, але Наталя (керівниця БО «Дім Сірка» Наталю Когут)  не здалася. Вона почала його відходжувати, робити операції, доглядати. Так, він інвалід-спинальник, він повзає, але він дуже добрий, лагідний, активний. Цей кіт дуже багато пережив, куля в його хребті так і лишилася, її не витягли тому, що вона так залізла, що її неможливо дістати. Він живе з тою кулею”, – розповідає працівниця “Світу Сірків” Валентина.

-Чому так багато є травмованих тварин? Немає культури щодо поводження з тваринами, чи жорстокість?

-Я працюю з дуже гуманними і адекватними людьми, нам дуже багато людей допомагають і коштами і одягом і волонтери. Я не знаю чому є такі жорстокі (не) люди, я надіюсь що це дуже маленький відсоток людей. Все ж вірю в ліпше, в нас є багато хороших, добрий людей, багато «кошатніків» і «собачників».
Якась злість на життя спонукає мабуть до того щоб калічити тварин, злість з дитинства. Я не психолог щоб про таке судити, лиш надіюсь, що їх мало.

Аби було менше озлоблених людей та в результаті травмованих тварин, тут навчають, як поводитись з тваринками ще з малих літ.

“Ми проводимо тут екскурсії для діток, привчаємо їх, пояснюємо, розказуємо про котиків, кажемо, що треба любити тваринок і дбати про них, кажемо, що вони дуже вдячні. Пояснюємо, що це така сама жива істота, як і людина. Киця і собачка має таку саму душу, як в нас, вони теж відчувають біль, страждання, але й любов і турботу теж. Це наші брати менші. Це дійсно істина, і не можна їх ображати. Це недопустимо”, – каже адміністраторка “Світу Сірків” Валентина Дуранович.

Забрати котика можна в “Світі Сірків” за адресою вулиця Угорницька 12.

Більше про потреби притулку, та реквізити для допомоги тваринам за посиланнями:

Багато скалічених тварин і борги у клініках: “Дім Сірка” просить про фінансову допомогу

Франківський притулок для собак “Дім Сірка” просить допомоги, щоб підготуватися до зими

Франківський притулок “Дім Сірка” потребує фінансової допомоги на тести для тварин