Кілька сімей кримців просто заробляють у Франківську – Кміта-Ференц

Автор: Турій Роман

29 May, 2014 13:12

Поділитись публікацією
Кілька сімей кримців просто заробляють у Франківську – Кміта-Ференц

Кілька сімей кримців, які знаходяться в Івано-Франківську скаржаться на те, що влада їх кинула напризволяще і вони не мають навіть засобів до існування. Мовляв з гуртожитку їх вигнали, грошей не дають, сім’ї, у яких по п’ять – шість дітей змушені поневірятися.

Читайте також: Переселенцям необхідні продукти харчування, засоби гігієни та інші побутові речі - Координаційний центр для переселенців

В облдержадміністрації спростовують цю інформацію, кажуть, що вони кримцям допомогли, чим могли. Навіть виділили одноразову допомогу у 1,5 тис. гривень.

Насправді, каже волонтер Юлія Кміта-Ференц, є кілька проблемних сімей із Криму, які, очевидно, приїхали в Івано-Франківськ, лише для того, аби заробити.

«Вони спекулюють на тому, що у їх сім’ях є багато дітей і їм треба допомагати. Ми, їм допомагали як всім, але вони хочуть більшого», – про це в коментарі www.galka.if.ua розповіла Юлія Кміта-Ференц.

Сім’ї кримців, які звинувачують владу і волонтерів у тому, що їм не допомагають, також скаржаться на те, що їх виселили з «Бандерштату».

«Вони покликали купу людей. І Хіміка, і владу, і депутатів. Так ми їх виселяли, а не виселяли в нікуди. Пропонували житло в оренду, перший місяць там уже був проплачений. Треба ж шукати роботу, пробувати стати на ноги. Але вони прожили три місяці безкоштовно і хотіли так жити і далі», – каже Юлія Кміта-Ференц.

За її словами, сім’ї, які скаржиться, що їм не допомагають, могли собі дозволити зателефонувати і сказати, що їм на вечерю потрібна риба.

«Але ми можемо дати тільки те, що нам приносять люди. Якщо у нас немає риби, масла і ковбаси, то ми ж не підемо їх купувати за власні кошти», – відзначає волонтер.

За її словами, основна маса кримців, які залишилися в Івано-Франківську буквально протягом кількох днів знайшли собі роботу (у цьому допомагає Центр зайнятості та приватні підприємці), ці кілька сімей, які скаржаться на владу, на роботу йти не хочуть.

«Деякі кримці говорять буквально таке, що вони птахм вільні, вилітають з дому з порожнім дзьобом, а повертаються із повним», – каже волонтер.