Кількість проведених планових перевірок юридичних осіб у січні-травні зменшилась у 1,3 рази – Столярик

Автор: Турій Роман

06 Чер, 2014 10:33

Поділитись публікацією
Кількість проведених планових перевірок юридичних осіб у січні-травні зменшилась у 1,3 рази – Столярик

Податківці перевіряють не усіх підприємців підряд, існує спеціальна схема, за якою визначають підприємства, які можуть ухилятися від спалити податків.

Читайте також: 39 прикарпатців задекларували мільйонні статки

Про це повідомила на прес-конференції в.о. начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів в області Ірина Столярик.

За її словами, фахівці  аналізують виторг торгових об‘єктів, які знаходяться на одній території та здійснюють торгівлю аналогічними товарами. Такий аналіз дозволяє виявити суб‘єктів господарювання, які приховують виторг і таким чином мінімізують податкові надходження. При виявленні таких фактів проводяться співбесіди з власниками торгових об‘єктів з метою збільшення задекларованих доходів. До несумлінних платників податків вживаються контрольно-перевірочні заходи.

При складанні плану-графіка проведення документальних планових перевірок беруться до уваги тільки ті платники, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на органи доходів і зборів.

Як наслідок, кількість проведених планових перевірок юридичних осіб у січні-травні 2014 року зменшилась у 1,3 рази проти аналогічного періоду минулого року (з 38 до 29 перевірок).

Тенденція до скорочення спостерігається і стосовно проведення позапланових перевірок, їх кількість зменшилась в 1,7 рази, із 580 у січні-травні 2013 року до 339 за п’ять місяців 2014 року. Слід зазначити, що основна питома вага таких перевірок (понад 62%) – це перевірки суб’єктів господарювання щодо яких розпочато процедуру реорганізації, припинення юридичної особи, порушення провадження у справі про визнання банкрутом тощо.

Підвищення якості і зменшення терміну проведення аудиту очікується також і завдяки впровадженню електронного аудиту для підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування уже з цього року, а з 2015 року – для усіх представників малого та середнього бізнесу, з 2016 року – для усіх платників.

Теги: