Кількість загиблих внаслідок паводків у Європі зросла до 150 людей. У країнах побоюються більшої кількості жертв

Автор: Єва Жасминова

17 Лип, 2021 20:04

Поділитись публікацією
Кількість загиблих внаслідок паводків у Європі зросла до 150 людей. У країнах побоюються більшої кількості жертв
У країнах Західної Європи кількість загиблих внаслідок масштабних паводків зросла до понад 150 людей. Рятувальники продовжують пошуки, оскільки сотні людей вважаються зниклими безвісти.

До суботи, 17 липня, вода відходила у більшій частині постраждалих регіонів. Проте чиновники побоюються, що у зруйнованих легкових і вантажних автівках може виявитися більше загиблих, пише hromadske.

Через негоду найбільше постраждала Німеччина. Щонайменше 90 людей загинули у районі Арвайлер, що на території землі Рейнланд-Пфальц. У районі також повідомляли, що 1300 людей вважаються зниклими безвісти через відсутність мобільного зв’язку. Влада каже, що ця цифра «зменшується щогодини».

Міністр внутрішніх справ Рейнланд-Пфальцу вважає, що потрібно готуватися до збільшення кількості жертв.

«Коли ви довго нічого не чули від людей, потрібно боятися найгіршого», — сказав міністр Роджер Левенц, передає BBC.

Окрім району Арвайлер, на території землі Рейнланд-Пфальц повідомляється про загибель ще 63 людей. Щонайменше 43 людини загинули на землі Північний Рейн-Вестфалія.

У німецькому місті Ерфтштадт, неподалік від Кельна, влада стурбована, що деякі люди могли опинитися у пастці під власними будинками. Поки про жертв у місті не повідомлялось.

У Бельгії кількість загиблих зросла до 27. Прем’єр-міністр країни Александер де Кроо оголосив 20 липня національним днем жалоби. За його словами, цей паводок може бути «найбільшою катастрофою в історії країни».

Люди очищають будинки після негоди у Верв'є, Бельгія, 16 липня 2021 року

Люди очищають будинки після негоди у Верв’є, Бельгія, 16 липня 2021 року
Фото:AP Photo/Francisco Seco

У Нідерландах тисячі людей покинули свої домівки у провінції Лімбург через негоду. Вода, яка заполонила міста через прорвану дамбу, почала відступати, й уже 16 липня жителі змогли повернутися у свої домівки.

У Швейцарії декілька річок та озер вийшли з берегів. Людей у Базелі просили триматися якомога далі від річки Рейн, а у місті Люцерн влада закрила декілька пішохідних мостів. Про загиблих там не повідомляють.

Чому сталися паводки?

У Німеччині, Бельгії, Швейцарії, Люксембурзі та Нідерландах тривали рясні дощі, через що річки й озера вийшли з берегів, а деякі дамби прорвало. Європейські лідери звинувачують в екстремальних погодних умовах зміни клімату. Експерти кажуть, що рясні дощі більш імовірні внаслідок глобального потепління.

Однак науковці кажуть, що не змогли передбачити інтенсивність дощів, а також те, наскільки спекотною буде погода у Північній Америці. Вчені кажуть, що наразі їхні комп’ютери не можуть визначити, наскільки екстремальними будуть погодні умови у конкретних країнах.