Кіннотник часів короля Данила та галка. Франківський батальйон тероборони обрав шеврон

Автор: Борис Марія

21 Mar, 2023 21:20

Поділитись публікацією
Кіннотник часів короля Данила та галка. Франківський батальйон тероборони обрав шеврон

Бійці 78 окремого батальйону територіальної оборони м. Івано-Франківськ обрали нарукавний шеврон.

Про це повідомили на facebook-сторінці батальйону, пише Галка.

“Проконсультувавшись з істориками, геральдистами, дійшли висновку, що основою повинна стати ідея та образи з найстарішої військової формації Галичини. Завдяки історичним джерелам, ми наштовхнулись на найдавнішу згадку про галицьке військо, а саме військо Мстислава Удатного та Данила Волинського, який згодом стане Королем Галицько-Волинської держави. Занурившись в період правління Короля Данила, віднайшли історичний факт, що саме Король Данило започаткував професійну, добре вишколену кінноту і виокремив її з поміж своєї дружини наділивши її привілеями та особливим статусом у своїй державі”, – акцентували військові.

Зазначається, що основною складовою шеврону є постать ймовірного кіннотника часів короля Данила. Він у кольчузі, зі списом в руці та в гостроверхому шоломі. На щиті воїна зображена галка, яка була на щитах галицьких воїнів в Грюнвальдській битві. І це символ приналежності до Галичини. Зелений та червоний кольори на шевроні – історичні та відповідні тим часам та традиціям.

“Враховуючи те, що 78 батальйон є військовим формуванням Сил територіальної оборони, у верхній частині розміщено типове зображення оборонних зубців стіни. Визначено гасло, яке стане і відзнакою-написом, – «EQUITATUS REGIS», що означає – КАВАЛЕРІЯ КОРОЛЯ. Якраз тогочасна кавалерія найбільше відповідає сучасній формації та формату ТРО, легка, мобільна, швидка”, – підкреслили військові.

У батальйоні додали, що шеврон буде складатись з власне шеврона та додаткової нашивки відзнаки-напису «EQUITATUS REGIS».

“Сама нашивка буде особливою відзнакою тим, хто прослужив не менше шести місяців в 78-му ОБ, брав участь в бойовій діяльності батальйону в районі виконання бойових завдань, зарекомендував себе з позитивної сторони та немає стягнень за шість місяців до дня вручення. Або, як виключення, за особливі заслуги перед батальйоном та Батьківщиною”, – пояснили у теробороні.